Kalkulator w iPhonie podaje błędne wyniki
Michał Tomaszkiewicz
24.10.2017 14:18
Kalkulator w iPhonie podaje błędne wyniki Fot. Antyradio.pl/Michał Tomaszkiewicz

Produkty premium Apple zmieniają świat. Żeby tego doświadczyć, wystarczy kalkulator w iPhonie i proste działanie matematyczne. Wynik może nieźle zdziwić.

Slogan reklamowy Apple brzmiał niegdyś „myśl inaczej”. Korporacja najwyraźniej pozostaje mu w jakiś stopniu wierna, gdyż rezultaty używania kalkulatora do prostych obliczeń potrafią odbiegać znacząco od tradycyjnej, konserwatywnej matematyki wpajanej nam w szkołach.

Oto prosty przykład – pierwszy z brzegu:

Przeczytaj także

Jeżeli czujecie się lekko zdziwieni rezultatem dodawania „1+2+3”, to macie rację. Kalkulator działający na iPhonie powinien pokazać 6, a nie 24, jak widać na filmie.

Aplikacja potrafi zwrócić prawidłową wartość działania, o ile przyciski liczb i operatorów będzie naciskać się odpowiednio wolno. Jeśli wyniku potrzebujemy szybko – jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie on wyliczony źle.

Problem polega na przyjętym przez Apple działaniu przycisków operatorów. O ile cyfry można naciskać do woli i każda z nich zostanie zarejestrowana, to przyciski „+”, „-”, „*” i „ /” stają się nieaktywne do czasu zakończenia wyświetlania animacji użycia.

Ta trwa 400 milisekund, co jest czasem wystarczającym na przyciśnięcie dwóch następnych klawiszy. Jeśli jednym z nich będzie ten sam operator, który został uzyty wcześniej, nie zostanie on zarejestrowany przez aplikację kalkulatora.

W taki sposób działanie „1+2+3” traktowane jest jako „1+23”, co widać na powyższym filmie.

Korzystając z kalkulatora w iPhone’ach warto pamiętać, żeby spieszyć się powoli.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.