Grammy 2016 - transmisja wprost z nagród
Michał Tomaszkiewicz
10.02.2016 12:56
Grammy 2016 - transmisja wprost z nagród Fot. twitter.com / The GRAMMYs

Dzięki kamerom wbudowanym w nagrody możesz przekonać się, co widzi osoba odbierająca statuetkę. Czy uda się też poczuć, jakie emocje żywi zwycięzca? 

Kamery będą przesyłać obraz do dostępnego w sieci kanału Grammy Live, pokazującego wydarzenia z wieczoru rozdania nagród zaczynające się na kilka godzin przez główną galą.

Wśród transmitowanych wydarzeń ma się znaleźć między innymi Grammy Premiere Ceremony, podczas której rozdawane są nagrody w 70 kategoriach pobocznych. Oprócz wręczania statuetek zapowiedziano występy artystów nominowanych do nagród.

Wideo ze statuetek, pokazujące wydarzenia na scenie, będzie mogło być także wykorzystane w transmisji telewizyjnej – wszystko zależy tu od inwencji operatora obrazu. Zapowiedziano także migawki z czerwonego dywanu oraz zza kulis.

W podstawę gramofonu wbudowano zmodyfikowaną kamerkę GoPro. Jednym z największych wyzwań, z jakimi borykać się będą technicy, jest zapewnienie wystarczającego czasu pracy – wbudowane akumulatory pozwalają na przekazywanie obrazu przez około 3 godziny.

Fani, którzy liczą na łut szczęścia i możliwość podejrzenia obrazu transmitowanego przez nagrody po umieszczeniu ich w domach zwycięzców mogą czuć się rozczarowani: po gali nagrody zostaną wymienione na tradycyjne, pozbawione technologicznych wstawek statuetki gramofonów.

58. gala Grammy odbędzie się 15 lutego 2016 roku w Los Angeles. Transmisja internetowa rozpocznie się o godzinie 21.00 polskiego czasu.

Na jakie ciekawe ujęcia ze statuetkowych kamer liczycie?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.