Pogoda
10.02.2016 12:56

Grammy 2016 - transmisja wprost z nagród

Dzięki kamerom wbudowanym w nagrody możesz przekonać się, co widzi osoba odbierająca statuetkę. Czy uda się też poczuć, jakie emocje żywi zwycięzca? 

Grammy 2016 - transmisja wprost z nagród
foto: twitter.com / The GRAMMYs

Kamery będą przesyłać obraz do dostępnego w sieci kanału Grammy Live, pokazującego wydarzenia z wieczoru rozdania nagród zaczynające się na kilka godzin przez główną galą.

Wśród transmitowanych wydarzeń ma się znaleźć między innymi Grammy Premiere Ceremony, podczas której rozdawane są nagrody w 70 kategoriach pobocznych. Oprócz wręczania statuetek zapowiedziano występy artystów nominowanych do nagród.

Wideo ze statuetek, pokazujące wydarzenia na scenie, będzie mogło być także wykorzystane w transmisji telewizyjnej – wszystko zależy tu od inwencji operatora obrazu. Zapowiedziano także migawki z czerwonego dywanu oraz zza kulis.

W podstawę gramofonu wbudowano zmodyfikowaną kamerkę GoPro. Jednym z największych wyzwań, z jakimi borykać się będą technicy, jest zapewnienie wystarczającego czasu pracy – wbudowane akumulatory pozwalają na przekazywanie obrazu przez około 3 godziny.

Fani, którzy liczą na łut szczęścia i możliwość podejrzenia obrazu transmitowanego przez nagrody po umieszczeniu ich w domach zwycięzców mogą czuć się rozczarowani: po gali nagrody zostaną wymienione na tradycyjne, pozbawione technologicznych wstawek statuetki gramofonów.

58. gala Grammy odbędzie się 15 lutego 2016 roku w Los Angeles. Transmisja internetowa rozpocznie się o godzinie 21.00 polskiego czasu.

Na jakie ciekawe ujęcia ze statuetkowych kamer liczycie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele