Kanada przeprosiła Chiny za koszulkę z napisem "Wuhan" i logo Wu-Tang Clanu

03.02.2021 16:49
Kanada przeprosiła Chiny za koszulkę z napisem "Wuhan" i logo Wu-Tang Clanu Fot. Zach Cordner/Invision/AP/Invision/AP/East News (w tle widzimy oryginalne logo Wu-Tang Clan)

"Wu-Tang Clan Ain't Nuttin ta Fuck Wit". Pewien kanadyjski dyplomata stworzył koszulkę inspirowaną logotypem Wu-Tangu z napisem "Wuhan". Teraz ambasada Kanady przeprosiła za nieporozumienie - Chiny myślały bowiem, że logo miało przedstawiać nietoperza.

Kanadyjski dyplomata zadrwił z pandemii koszulką z przerobionym logo Wu-Tangu?

Kanadyjska ambasada w Chinach przeprosiła po tym, gdy jeden z dyplomatów stworzył koszulkę, która "mogła parodiować" pandemię koronawirusa. Odzież wywołała nieprzyjemnie nieporozumienie między władzami krajów.

Polecamy

Koszulka zawierała słowo "Wuhan" (nazwa prowincji, w której miała wybuchnąć pandemia koronawirusa), a logotyp wykorzystywał charakterystyczne "W" znane z herbu grupy Wu-Tang Clan. 

Literka zaczęła jednak wielu osobom przypominać nietoperza. Jak wiemy naukowcy podejrzewają, że to właśnie latające ssaki były nosicielami wirusa na długo przed tym, gdy zaczęli się nim zarażać ludzie.

Istnienie tej koszulki (zdjęcie poniżej) spowodowało, że w sprawie wypowiedziało się chińskie ministerstwo spraw zagranicznych, które zgłosiło oficjalną skargę skierowaną do kanadyjskiego ministerstwa. W oficjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy chińskiego MSZ Wang Wenbin powiedział:

Jesteśmy tym zszokowani i zbulwersowani. Prosimy Kanadyjczyków o dogłębne śledztwo i jasne wyjaśnienie sprawy.

Ambasada Kanady w Chinach przeprosiła za nieporozumienie. W oświadczeniu wydanym na łamach agencji prasowej Reuters wyjaśniono publicznie, że nikt nie miał na myśli nic złego podczas projektowania tej koszulki:

Żałujemy, że doszło do nieporozumienia. Logo koszulki zostało zaprojektowane przez członka ambasady i pokazuje stylizowaną literę "W", a nie nietoperza. Została zrobiona na potrzeby pracowników ambasady, którzy współpracowali z nami podczas repatriacji Kanadyjczyków z Wuhan w 2020 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.