Pogoda
24.06.2020 12:12

Kandydaci na prezydentów w wersji fantasy. Zobaczcie ciekawe grafiki

Polski artysta Adam Lapko przygotował ciekawy projekt. Przerobił bowiem kandydatów na prezydenta RP na... postaci fantasy. Mamy oratora Hołownię, czy podróżnika Trzaskowskiego. Zobaczcie efekty jego pracy.

Kandydaci na prezydentów w wersji fantasy. Zobaczcie ciekawe grafiki
foto: Jan Graczynski/East News

Już 28 czerwca 2020 roku odbędzie się pierwsza tura wyborów na prezydenta Polski. Według sondaży największe szanse na przejęcie stanowiska mają obecnie rządzący Andrzej Duda, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a także dziennikarz/publicysta Szymon Hołownia. W wyścigu znajdują się jednak również inni uczestnicy, a każdy z nich został przerobiony na postać fantasy przez Adama Lapko. 

Kandydaci na prezydenta w wersji fantasy. Świetne grafiki

Trzeba przyznać, że prace są naprawdę świetnie wykonane i niezwykle kreatywne. Lapko postanowił również w ciekawy sposób opisać postaci widoczne na obrazkach. Rafał Trzaskowski to "Rafał z Mazowsza wyruszający na walkę z piratami. Kapitan słynnej łodzi Sawa", a Andrzej Duda to "Andrzej z Małopolski. Aktualny Namiestnik Orła Białego po heroicznej walce z licznymi zagrożeniami. Celebruje zwycięstwo nad Ostrym Cieniem Mgły".

Krzysztof Gonciarz
Krzysztof Gonciarz
Przeczytaj także Sztab Dudy wykupił reklamy przy filmie o homofobii prezydenta. Youtuber wpłacił pieniądze na fundację LGBT

Nam szczególnie podoba się ilustracja z Robertem Biedroniem, która wyglądem przypomina nieco szkice Daenrys z "Gry o tron" (wielki ptaszor przypomina smoka Dany). Poniżej możecie zobaczyć wszystkie 6 prac na jednym obrazku:

Tak jak wspomnieliśmy, wybory na prezydenta odbędą się 28 czerwca 2020 roku. Niech wygra najlepszy.

Która ilustracja jest waszym zdaniem najlepsza?

Tagi: Newsy Robert Biedroń