Kanye West będzie kandydował na prezydenta USA w 2020 roku

06.07.2020 10:09
Kanye West będzie kandydował na prezydenta USA w 2020 roku Fot. FR33763 AP/Associated Press/East News

Kandydaturę Westa poparł już nawet inny miliarder, Elon Musk. Jedno jest pewne - USA miałoby pierwszego prezydenta z tak dużą ilością pseudonimów i ksyw. 

Ye jeszcze kilka dni temu zapowiadał światu swój nowy album "God's Country" i podzielił się ze światem singlem "Wash Us In The Blood" (co jest naszym zdaniem wyjątkowo deathmetalowym tytułem). W utworze Kanye całkiem słusznie zauważa, że mainstreamowe media nie chcą by "Kanye był Kanye" i wolą "spokojnego Ye".

Kanye West prezydentem USA w 2020 roku?

Singlowi towarzyszył klip z urywkami niedawnych brutalnych protestów i zamieszek w USA, a sam West dość jasno wyrażał niezadowolenie z obecnej sytuacji, nawołując Ducha Świętego by "zszedł do nas" i "umył nas w swojej krwi" (po raz kolejny - bardzo deathmetalowo). Prawdziwa bomba przyszła jednak kilka dni później, w amerykański Dzień Niepodległości.

Przeczytaj także

4 lipca Yeezus postanowił bowiem ogłosić na swoim Twitterze, że zamierza kandydować na prezydenta Stanów Zjednoczonych w nadchodzących wyborach. Te odbędą się już w listopadzie 2020 roku, a głównymi kandydatami są Joe Biden z ramienia demokratów oraz oczywiście obecnie rządzący Donald Trump z ramienia republikanów. Amerykański komentatorzy twierdzą, że kandydatura Kanye jest złym pomysłem, ponieważ może realnie odebrać głosy Joe Bidenowi, niejako "dając" Trumpowi zwycięstwo. 

Jego oświadczenie w sprawie kandydatury było dość proste: 

Musimy zrealizować obietnicę Ameryki przez zaufanie Bogu, zjednoczenie naszej wizji i zbudowanie przyszłości. Kandyduję na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Wiadomość odbiła się szerokim echem w amerykańskiej opinii publicznej. Oczywiście Yeezus zapowiadał już kilka lat temu, że zamierza się ubiegać o najwyższe stanowisko w kraju, ale raczej nikt nie brał na poważnie jego zapowiedzi. Niedawne zaangażowanie jego żony Kim Kardashian-West w próby przeprowadzenia reform więziennictwa w USA mogło mieć jednak wpływ na Kanye, który być może stwierdził, że zrobi "więcej dla ludzi" jako prezydent.

Jedno jest pewne - jeden głos ma już na pewno od Elona Muska:

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.