Kanye West chce stworzyć z USA prawdziwą Wakandę

09.07.2020 13:09
Kanye West chce stworzyć z USA prawdziwą Wakandę Fot. Invision/Invision/East News

USA jak Wakanda - tego chce Kanye. Kandydatura Ye na prezydenta USA spotkała się z co najmniej mieszanymi odczuciami amerykańskiego społeczeństwa. Raper udzielił kilku wywiadów, w których wyjaśnił, jak naprawiłby niektóre problemy trapiące Amerykanów.

Kanye West, jeden z najbardziej wpływowych artystów XXI wieku niedawno ogłosił, że zamierza kandydować na prezydenta USA w nadchodzących wyborach. Raper wyjaśnił, że startowałby z ramienia Republikanów, gdyby Donald Trump wycofał się z wyścigu. Jeżeli nie, to Yeezus zamierza startować jako kandydat niezależny. Jest tylko jeden problem - West na razie nie wypełnił federalnych dokumentów potrzebnych do bycia kandydatem i jest już za późno na to, by dopisać go do list w niektórych stanach.

Kanye West chce by USA było jak Wakanda

Z raperem porozmawiał ostatnio Forbes. Portal nie omieszkał nieco niekulturalnie zaznaczyć, że West raczej "gadał bez ładu i składu", aniżeli prowadził dialog. Nie mniej, zapiski ze spotkania trafiły do sieci i na własne oczy możemy przeczytać, co też Kanye West planuje zrobić, gdy zostanie prezydentem.

Przeczytaj także

Z perspektywy portalu zajmującego popkulturą najbardziej zainteresował nas fragment, w którym Yeezus wyjaśnił, że zainspirowało go działanie Wakandy w filmie "Black Panther". Raper stwierdził, że gdyby został prezydentem, to postarałby się odwzorować nieco system współpracy między rządem a sekcją technologiczną kraju - krótko mówiąc: skupiłby się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

Dużo Afrykanów nie lubi filmu "Black Panther" i tego, w jaki sposób zostali pokazani w Wakandzie. Ale użyję tego przykładu, ponieważ najlepiej tłumaczy to, co chciałbym osiągnąć w białym domu.

To jest pozytywny pomysł - macie Kanyego Westa, jedną z najbardziej wpływowych i potężnych osób na świecie - nie mówię, że NAJBARDZIEJ. Istnieją bowiem ludzie, którzy mają dosłownie kosmiczne supermoce. Ale tylko wspólnie możemy je odblokować.

Okej Kanye. Zaraz potem raper wrócił jednak do przykładu Wakandy i dość jasno wyjaśnił, o co konkretnie mu chodziło, gdy powiedział, że USA miałoby działać jak Wakanda:

Wróćmy do Wakandy. W filmie, ich król odwiedził główne laboratorium naukowców, gdzie otrzymał buty, które od razu oplotły mu nogi. To są innowacje, które możemy stworzyć. Są rzeczy, które możemy odkryć w np. medycynie, ale tylko gdy pracujemy i myślimy o tym razem. 

Wśród innych tematów poruszonych przez Kanye w wywiadzie był m.in. koronawirus (i kwestia, iż West podobno zdążył już się nim zarazić i wyzdrowieć), a także wycofanie jego poparcia dla Donalda Trumpa. I zapomnielibyśmy - Ye przyznał, że jest antyszczepionkowcem, a blizny po ukłuciach to według niego "znaki bestii".   

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.