Pogoda
09.12.2016 16:42

Kanye West nagrywa album o grach komputerowych?

Wygląda na to, że Kanye West już planuje wydanie następcy „The Life of Pablo”. Album ma nosić tytuł „Turbo Grafx 16”, co jest oczywistym nawiązaniem do japońskiej konsoli z lat 80.

Kanye West nagrywa album o grach komputerowych?
foto: David Shankbone / CC BY 3.0 + Hrabia pejnta

Wygląda na to, że po krótkim pobycie w szpitalu Kanye West wrócił do studia. Producent, z którym kontrowersyjny artysta współpracował przy takich albumach jak „My Beautiful Dark Twisted Fantasy”, Pete Rock, udostępnił niedawno na Instagramie materiał, który ma być zapowiedzią nadchodzącego krążka męża Kim Kardashian i showbiznesowego prowokatora.

Okazuje się, że krążek mający być następcą „The Life of Pablo” może nosić dość dziwaczny tytuł. Jeszcze w lutym Kanye na swoim Twitterze napisał, że będzie to „Turbo Grafx 16”:

TurboGrafx-16 dla większości fanów muzyka było zupełnie nieznaczącym zlepkiem oryginalnie zapisanych słów, jednak miłośnicy dawnych konsoli zapewne pamiętają, że taką nazwę nosił sprzęt stworzony przy współpracy Hudson Soft z NEC Home Electronics. Pojawiła się na japońskich półkach sklepowych w 1987 roku, a w Stanach i Europie - w 1990 roku.

Artysta zapowiedział też, że album ma posiadać „nerdowski klimat” i dodał, że w czasach młodości była to jedna z jego ulubionych konsol:

Wskazał nawet swój ulubiony tytuł na ten system:

Do wszystkiego, co mówi i pisze Kanye West należy podchodzić z dużą rezerwą. Wystarczy przejrzeć jego Twittera, aby dojść do wniosku, że zamieszczone tam posty nie grzeszą zbytnią wiarygodnością. Wygląda jednak na to, że muzyk trzyma się tego konceptu, a producent Pete Rock podzielił się na instagramie filmem, na którym fani wypatrzyli kartkę z listą, która wygląda na spis kawałków przygotowanych na płytę.

kanye list

Te tytuły wyglądają znajomo. W oczy rzuca się chociażby klasyka survival horroru - Resident Evil oraz Silent Hill. Co zastanawiające, nie są to jednak gry na TurboGrafx-16. Znajdziemy tam też gry z konsoli Nintendo Wii, a wśród nich:

  • Red Steel 2,
  • Sin and Punishment 2,
  • Sonic Colors,
  • Tatsunoko vs Capcom,
  • a także inne tytuły Nintendo.

Wydawałoby się, że na liście powinno znaleźć się miejsce dla ulubionej pozycji Kanyego Westa z TurboGrafxa - Blazing Lazers, czy choćby Bombermana '93 albo Bonk's Adventure. Połączenie Nintendo i TurboGrafx-16 jest dość dziwaczne, bo marki te w latach 80. i 90. konkurowały ze sobą. Nawet możliwość odpalenia gier z konsoli Hudson Soft na Nintendo Wii nie powoduje, że takie połączenie staje się mniej niecodzienne.

Poniżej możecie posłuchać, jak brzmią pierwsze bity stworzone na potrzeby nowego albumu Kanyego:

Kanye West jest znany ze swojego zamiłowania do gier wideo, poczynając od staroszkolnych tytułów z lat 90., a kończąc na największych produkcjach na nowsze konsole. Pracuje nawet nad własną grą, której zwiastun wygląda, jakby był inspirowany twórczością Gustave'a Doré'a. Zwiastun gry opartej na utworze muzyka, „Only One”, pokazano w czerwcu na targach E3 w 2016 roku.

Sprawdźcie trailer tej produkcji:

Sądzicie, że to kolejny zwariowany projekt muzyka, a może to tylko żart mający wzbudzić zainteresowanie jego twórczością w kręgach, do których wcześniej nie udało mu się dotrzeć?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry