Kanye West pokazał domy dla biednych inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami"

01.08.2019 14:38
Kanye West|undefined Fot. Oishi/Splash News / SplashNews.com/East News

Kanye West po raz kolejny postanowił wspomóc ubogich. Wpadł na pomysł stworzenia tanich domów, których wygląd przypomina budowle ze "Star Wars". Zaprezentowano wygląd prototypów budynków.

W lipcu 2019 roku Kanye West ogłosił, że zamierza produkować domy, na które będą mogli sobie pozwolić najbardziej ubodzy obywatele Stanów Zjednoczonych. Budynki będą stworzony z prefabrykatów, a ich wygląd został zainspirowany mieszkaniami ludności planety Tatooine z "Gwiezdnych Wojen". W sieci pojawiło się zdjęcie, ukazujące prototyp budowli. Jak się prezentują?

Kanye West pokazał domy jak z "Gwiezdnych Wojen"

Fotografiami domów podzielił się portal The Talk. Zdjęcia pojawiły się na Twitterze serwisu i przynajmniej na razie nie przypominają za bardzo struktur architektonicznych znanych z kosmicznej sagi George'a Lucasa. Mają podobny kopułowaty kształt, ale na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak rodem z ojczystej planety Anakina Skywalkera. Zresztą przekonajcie się sami.

Kanye West buduje prototypy kopuł na swojej posesji w Calabasas w nadziei zrewolucjonizowania przemysłu mieszkaniowego. Wierzy, że te domy pozwolą złamać bariery dzielące klasy ekonomiczne.

Przeczytaj także

Na razie nie pojawiły się żadne nowe informacje dotyczące przedsięwzięcia Westa. Raper swoją inwestycją zamierza jednak zmienić normy, które powodują nierówności społeczne. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy muzyk postanowił wspomóc potrzebujących.

Być może niebawem amerykański krajobraz będzie pełen budowli inspirowanych "Star Wars", które z czasem połączą się w całe miasta.

Pojawiają się jednak pewne zastrzeżenia i zarzuty o hipokryzję. Czy West i jego żona Kim Kardashian porzucą rezydencję wartą 60 milionów dolarów na rzecz kopułowatego domu? Prawdopodobnie nie, ale z Westem nigdy nic nie wiadomo.

Przeczytaj także

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie" - kiedy premiera?

Zanim przekonamy się, czy pomysł na kopuły Westa się przyjmie, minie pewnie kilka lat. Całkiem możliwe, że z domów produkowanych przez rapera będą korzystać również fanatycy "Gwiezdnych Wojen", którzy będą chcieli poczuć się jak filmowi bohaterowie. Nim miłośnicy sagi o Skywalkerach wypróbują domy, na pewno wybiorą się do kin, by zobaczyć nowy epizod "Star Wars" na dużym ekranie. Już 19 grudnia 2019 roku do kin trafi zakończenie trzeciej trylogii zatytułowane "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie".

W filmie J.J. Abramsa wystąpią Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, Oscar Isaac, Jon Boyega, Billy Dee Williams, Keri Russell, Lupita Nyong'o oraz Domhnall Gleeson.

Zobacz też: "Rick i Morty": Kanye West i Taika Waititi wystąpią gościnnie w nowych odcinkach serialu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.