Kanye West wybuduje domy dla potrzebujących inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami"

11.07.2019 14:45
Kanye West wybuduje domy dla potrzebujących inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami" Fot. AP/Associated Press/East News

Kanye West postanowił pomóc osobom, których nie stać na własne mieszkania. Odpowie za budowę domów, które swoim wyglądem przypominają budynki ze "Star Wars".

Nie, to nie jest żart. Zresztą, każdy, kto wie, cokolwiek na temat Kanye Westa, doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli chodzi o tego rapera, nie ma rzeczy niemożliwych, Muzyk odniósł wielki sukces i postanowił podzielić się nim z osobami, które nie miały tyle szczęścia w życiu, co on. Z tego powodu wpadł na pomysł stworzenia domów dla najuboższych. Inspiracji postanowił poszukać w serii "Gwiezdne Wojny".

Kanye West zbuduje domu dla ubogich w stylu "Star Wars"

Jak podaje Forbes, West, który jest raperem, wokalistą, producentem muzycznym, projektantem modowym oraz jedną z ikon XXI wieku, postanowił poszerzyć swoje zainteresowania w kierunku pomocy ubogim. Zainteresował się więc wejściem na rynek budowlany, by stworzyć tanie, prefabrykowane domy dla obywateli Stanów Zjednoczonych z najniższymi dochodami. Finalny produkt wygląda zupełnie jak domostwa mieszkańców Tatooine, ukazane w trylogii prequeli "Gwiezdnych Wojen".

Z wywiadów z Westem wynika, że muzyk jest zadowolony z dotychczasowych rezultatów pracy nad budowlami. Według opisów rapera, konstrukcja przypomina "szkielet drewnianego statku kosmicznego", a całość przykryta jest kopułą. Na razie nie ogłosił, kiedy domy trafią na rynek, ani ile będą kosztować. To jednak nie koniec. West bierze pod uwagę produkcję budynków inspirowanych sagą George'a Lucasa, przeznaczoną dla osób bezdomnych. Budowle wyrastałby prosto z ziemi, a na suficie znajdowałby się świetlik, wpuszczający do środka naturalne światło. To nie pierwszy raz, kiedy artysta postanowił pomagać najbardziej potrzebującym.

Przeczytaj także

"Gwiezdne Wojny IX" - kiedy premiera?

Będąc już przy temacie "Star Wars" nie sposób nie wspomnieć o nadchodzącej wielkimi krokami premierze filmu "Gwiezdne Wojny: Skywalker. odrodzenie". Zakończenie trzeciej trylogii trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku. Trudno przewidzieć, czy bohaterowie ponownie odwiedzą planetę Tatooine, na której w zasadzie zaczęła się cała kosmiczna opowieść. W produkcji reżyserowanej przez J.J. Abramsa wystąpią między innymi Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega oraz Mark Hamill. Po raz ostatni na dużym ekranie zobaczymy również Carrie Fisher w roli Księżniczki Lei.

Zobacz też: "Gwiezdne Wojny IX": Powrót Luke'a Skywalkera, nowi bohaterowie, złoczyńca i kosmici

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.