"Kaonashi": Dawid Ogrodnik jako oprawca w nowym klipie Darii Zawiałow [WIDEO]

16.01.2021 10:51
Daria Zawiałow Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Daria Zawiałow powraca z nowym singlem, zapowiadającym jej trzeci album. Do "Kaonashi" powstał przejmujący teledysk, zwracający uwagę na problem przemocy domowej. Wokalistce partneruje w nim Dawid Ogrodnik.

"Co 40 sekund jakaś kobieta w Polsce doświadcza przemocy" - takie słowa pojawiają się na koniec teledysku promującego utwór "Kaonashi" z najnowszej płyty Darii Zawiałow pt. "Wojny i noce". Artystka swoim nowym klipem postanowiła zwrócić uwagę na ten zatrważający problem. Pomógł jej w tym Dawid Ogrodnik wcielając się w rolę damskiego boksera i domowego oprawcy.

Polecamy

"Kaonashi": Daria Zawiałow i Dawid Ogrodnik w klipie o przemocy domowej

Teledysk do piosenki "Kaonashi" przenosi nas do "zwykłego" domu na przedmieściach, w którym niewidzialna dla własnego męża kobieta (Daria Zawiałow) marzy, by sięgnąć gwiazd. Za tą z pozoru banalną historią kryje się jednak tragedia takich "zwykłych" rodzin - z oddali, przez zamknięte okna widzimy, że kobieta doświadcza przemocy ze strony męża (Dawid Ogrodnik).

Bohaterka klipu zbiera się na odwagę i opuszcza swojego oprawcę. Wiele kobiet będących ofiarami przemocy domowej nie jest jednak w stanie zdobyć się na taki krok. To dla nich Daria Zawiałow nagrała to przejmujące wideo, pod którym umieszony został apel, by w razie doświadczania przemocy domowej kontaktować się z Centrum Praw Kobiet oraz link do strony tej organizacji.

Zobacz także

Za realizację teledysku odpowiada studio Papaya Films. Zdjęcia zrealizował Michał Dąbal, zaś reżyserem jest Daniel Jaroszek, z którym Daria Zawiałow współpracowała wcześniej przy klipach do utworów "Świt" i "Bubble Tea". 

"Kaonashi" - co oznacza tytuł nowego utworu Darii Zawiałow?

Teledysk do "Kaonashi" mocno koresponduje z tytułem utworu. Artystka zdradziła, że zaczerpnęła go ze swojego ulubionego anime - "Spirited Away: W krainie Bogów". Jak wyjaśniła:

Kaonashi to bóg bez twarzy, postać balansująca na pograniczu dobra i zła, która podąża za główną bohaterką Chihiro. Wysysający ludzkie uczucia Kaonashi budzi skrajne emocje, bo nie postrzega świata dualistycznie, a każde jego złe działanie jest relatywne. Mimo to pod warstwą mroku kryje się w nim również światło. I właśnie o takiej postaci opowiada ten utwór.

Nowy album Darii Zawiałow pt. "Wojny i noce", z którego pochodzi singiel "Kaonashi", ukaże się w marcu 2021 roku.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.