„Kapitan Marvel”. Jak już dziś zobaczyć cameo Stana Lee?

Michał Tomaszkiewicz
11.02.2019 17:40
kapitan Marvel|undefined Fot. materiały prasowe

Nieżyjący już Stan Lee – twórca wielu bohaterów uniwersum Marvela – zaliczył pierwsze cameo związane z filmem „Kapitan Marvel” na dobry miesiąc przed premierą. To – dosłownie i w przenośni – prawdziwy powrót do przyszłości.

Machina marketingowa związana z filmem „Kapitan Marvel” rozkręca się na dobre – i przyjmuje dość niespodziewane oblicza.

Studio w przerwie pomiędzy zasypywaniem nas plakatami z postaciami z „Kapitan Marvel” oraz publikowaniem nowych zwiastunów udostępniło oficjalną stronę internetową filmu. Sieć z miejsca oszalała na jej punkcie.

Disney wyszedł z założenia, że skoro akcja nadchodzącego hitu o superbohaterce osadzona jest w latach 90. XX wieku, to i witryna powinna nawiązywać duchem i formą do tych pionierskich sieciowych czasów.

Strona filmu „Kapitan Marvel” prezentuje się więc tak:

kapitan_marvel_strona_03 Fot. foto: zrzut ekranu
Przeczytaj także

„Kapitan Marvel” – Stan Lee ukryty na stronie internetowej filmu

Webmasterzy pieczołowicie odtworzyli wygląd witryn sprzeda niemal 30 lat – na stronie królują więc pstrokate kolory i dyskusyjne rozwiązanie dotyczące doboru kroju czcionki. Nie zapomniano nawet o znienawidzonych znacznikach HTML, które dawno już zdążyły zostać wyklęte – na przykładu mrugający <blink> (<marquee> postanowiono nam litościwie oszczędzić).

Fani kapitan Marvel znajdą na stronie mnóstwo informacji na temat filmu okraszone do smaku multimediami – można na przykład sprawdzić, jak dobrze odróżnia się udających ludzi Skrulli od prawdziwych przedstawicieli naszego gatunku oraz (o ile dysponuje się odpowiednim refleksem i szybką ręką) zdrowo dołożyć znanej z pociągu „staruszce”.

Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek czekających na stronie – jeśli bowiem będzie przewijało się ją wystarczająco długo, żeby dotrzeć do jej końca, można zobaczyć pierwsze związane z filmem „Kapitan Marvel” cameo Stana Lee.

kapitan_marvel_strona_02 Fot. foto: zrzut ekranu

Trzeba do tego tylko odrobinę cierpliwości – Stan Lee rozświetli panujące na witrynie mroki, gdy najedzie się na niego wskaźnikiem myszy. Szukać należy kilka centymetrów w górę od końca strony, trzymając się środka wyświetlacza.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.