Kapitan Narwal. Polak, który walczył z terrorystą, stał się superbohaterem

Michał Tomaszkiewicz
03.12.2019 12:05
Kapitan Narwal. Polak, który walczył z terrorystą, stał się superbohaterem Fot. kadr z wideo YouTube/Sky News

Odwaga Łukasza, który z półtorametrowym kłem narwala zaatakował terrorystę zabijającego przechodniów na London Bridge, została doceniona. Polak zyskał miano Kapitana Narwala, nawiązania do imienia Kapitan Marvel.

29 listopada 2019 w Londynie doszło do ataku terrorystycznego. 28 latek, podejrzewany wcześniej o powiązania z Państwem Islamskim, zaatakował nożem przechodniów na moście London Bridge. Dwoje z nich zmarło od odniesionych ran.

Na pomoc ofiarom rzuciły się trzy osoby. Jedna z nich, pracownik pobliskiej restauracji, chwycił wiszący na ścianie półtorametrowy kieł narwala i przeprowadził szarżę na napastnika. Ubrany w kamizelkę kuloodporną terrorysta zdołał się obronić i ciężko ranił obrońcę, którym okazał się być Polak o imieniu Łukasz.

Przeczytaj także

Trójka osób, które rzuciły się na pomoc przechodniom, została szybko obwołana bohaterami. Internet poszedł o krok dalej i uczynił ich superbohaterami.

Kapitan Narwal. Polak superbohaterem w Wielkiej Brytanii

Całą trójka osób, która rzuciła się z pomocą zaatakowanym przez terrorystę, została doceniona przez opinię publiczną. Polak, który wskutek odniesionych ran trafił do szpitala, został już z niego wypisany. Jego tożsamość ze względów bezpieczeństwa trzymana jest w tajemnicy.

Internet nadał mu superbohaterskie imię: Polak znany jest w sieci jako Kapitan Narwal.

Pozostali superbohaterowie znany są jako Xtinguisher i The Pedestrian. Pierwszy przydomek to owoc rzucenia się na terrorystę z gaśnicą w ręku, drugi zaś nawiązuje do zaangażowania się do walki przez jednego z przechodniów.

Zobacz także: Top 14: Najlepsze seriale o superbohaterach [RANKING] 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.