Pogoda
26.03.2020 17:35

Karne przysiady, pompki i kompromitujące wpisy w social mediach za złamanie kwarantanny [WIDEO]

Pompki, przysiady, umieszczanie w social mediach kompromitujących zdjęć, a w skrajnych przypadkach bicie pałką za złamanie kwarantanny.

Koronawirus
foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Władze Indii, by chronić drugi pod względem zaludnienia kraj na świecie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, podjęły decyzję o 21-dniowej blokadzie kraju. 1,3 miliarda ludzi zmuszono do pozostania w domach. Za łamanie nakazu grożą poważne konsekwencje.

Przysiady i pompki za złamanie nakazu pozostania w domu

Premier kraju, Narendra Modi, 24 marca 2020 roku podjął decyzję o zamknięciu na trzy tygodnie wszystkich obywateli w domach.

"

Jedynym sposobem na uratowanie się przed koronawirusem jest, pozostanie obywateli w domu. Każda dzielnica, każde miasto, każda wioska będzie zablokowana "

- powiedział premier Modi.

Do akcji włączono wszystkie służby mundurowe w kraju. Policjanci blokują drogi i zatrzymują pojazdy, by spowolnić ruch na ulicach. Teoretycznie po drogach mogą poruszać się tylko kierowcy świadczący niezbędne usługi oraz osoby mające specjalne zezwolenia.

Służby nie mogąc sobie poradzić z niezdyscyplinowanymi obywatelami, którzy nie chcieli przestrzegać ustalonych zasad, próbowały sobie radzić z przy pomocy drewnianych pałek.

Policja w Bombaju, Nagpurze i Mau jako środek dyscyplinujący wybrała "karne" wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Obywatele, którzy nie stosowali się do ustalonych zasad, musieli publicznie robić przysiady i pompki. Innym robiono zdjęcia z kartkami informującymi o złamaniu zasad i umieszczano je w sociel mediach.

Jednak jak się okazuje walka z koronawirusem w Indiach, to o wiele cięższe zadanie niż w krajach europejskich. Jednym z dozwolonych wyjątków odstąpienia od zakazu wyjścia z domu są niezbędne zakupy. Mieszańcy Indii tłumnie gromadzą się więc na bazarach i doprowadzają do rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu.

ludzkie ręce i łapa psa
ludzkie ręce i łapa psa
Przeczytaj także Polacy organizują pomoc dla zwierząt osób w kwarantannie. Już 40 000 osób w grupie „Pies w Koronie”

Większość osób nie ma maseczek ochronnych i rękawiczek. Nikt nie przestrzega również zalecanego przez władze dystansu – co najmniej 1,5 metra.

Do tej pory w Indiach wykryto 863 przypadki koronawirusa, 20 osób zakażonych wirusem zmarło, 73 osoby wyzdrowiały. Jednak panująca w Indiach bieda i słaby dostęp do służb medycznych sprawia, że liczby te są z pewnością bardzo zaniżone.

Zobacz również: Pierwsze komunie odwołane z powodu koronawirusa. Nowy termin trzeba będzie wyznaczyć samemu

Tagi: Newsy koronawirus