Karta Pokemon z Charizardem została sprzedana za grubo ponad milion złotych

16.12.2020 13:47
Karta Pokemon z Charizardem została sprzedana za grubo ponad milion złotych Fot. Divina Epiphania/Shutterstock.com

Karty Pokemon biją kolejne rekordy cenowe. Tym razem tytuł najdroższej karty PTCG otrzymał lśniący Charizard z przełomu wieków, którego podróbkę prawdopodobnie mieliście w swoich kolekcjach.

Karta Pokemon sprzedana za rekordową sumę

Świat kolekcjonerów na pierwszy rzut oka może się wydawać absolutnie niezrozumiały. No bo w końcu kto przy zdrowych zmysłach wydałby ponad milion złotych na kartę Pokemon z Charizardem? Oczywiście, Charizard jest jedną z najbardziej znanych maskotek najpopularniejszej franczyzy rozrywkowej na świecie, więc fanów latającego gada znajdzie się pewnie sporo. Ale żeby wydać na kartę ponad milion złotych?

Polecamy

Sytuacja trochę się jednak zmienia, kiedy weźmiemy pod uwagę, że były już właściciel Charizarda wydał na kartę zaledwie 700 dolarów! Ale po kolei.

Kilka dni temu podczas aukcji GoldinAuctions karta z Charizardem została sprzedana za 369 tysięcy dolarów, czyli sporo ponad milion złotych. Tym samym pobiła ona rekord legendarnej karty Pikachu Illustrator Card, której wyprodukowano jedynie 39 egzemplarzy. Co ciekawe, nie jest to jedyny egzemplarz karty z latającym gadem, którzy przebił barierę 350 tysięcy dolarów. 

Polecamy

Na eBayu wystawiono taki sam egzemplarz należący do domu aukcyjnego PWCC - ten sprzedano natomiast za 350 tysięcy dolarów. Sporo, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że (tak jak wpsomnieliśmy wcześniej), poprzedni właściciel karty kupił ją za 700 dolarów.

Jak sam wyjaśnił (za Hypebeast), kupił ją w 2009 roku z powodów czysto nostalgicznych, nie zastanawiając się nad tym, ile może być warta w niedalekiej przyszłości.

Cóż, teraz prawdopodobnie nie żałuje ten inwestycji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.