Kate Winslet wyznała, że żałuje współpracy z Polańskim i Allenem. "To było haniebne"

11.09.2020 10:16
Kate Winslet|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Aktorka Kate Winslet rozliczyła się z przeszłością w jednym z ostatnich wywiadów. W rozmowie przyznała, że jej współpraca z Polańskim i Allenem to pomyłka.

Kate Winslet to znana aktorka, którą każdy wielbiciel kinematografii zna na pewno z ról w "Titanicu", "Marzycielu", "Lektorze", "Holiday" czy "Zakochanym bez pamięci". Kobieta udzieliła niedawno wywiadu dla "Vanity Fair", gdzie postanowiła rozliczyć się z przeszłością i złymi decyzjami, które nie dają jej spokoju po latach.

Kate Winslet żałuje współpracy z Polańskim i Allenem

Aktorce zdarzyło się współpracować na planie z dwoma okrytymi ostatnio złą sławą wybitnymi reżyserami. Mowa tu o Romanie Polańskim oraz Woodym Allenie, którzy mają na koncie oskarżenia o molestowanie seksualne.

Przeczytaj także

Przed premierą filmu "Ammonite" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, Winslet otworzyła się i opowiedziała między innymi o trudnościach kobiet w branży filmowej. W rozmowie szybko pojawił się także wątek reżyserów.

Co ja do cholery zrobiłam współpracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To dla mnie niewiarygodne, jak to możliwe, że ci ludzie byli tak długo szanowani w przemyśle filmowym. To haniebne.

Aktorka zagrała w filmie "Na karuzeli życia" Woody'ego Allena oraz "Rzeź" w reżyserii Romana Polańskiego.

Muszę wziąć odpowiedzialność za tę współpracę. Nie mogę cofnąć czasu. Zmagam się z żalem z tym związanym, ale cóż innego mi pozostaje, oprócz mówienia prawdy o tym wszystkim?

Winslet podkreśliła, że nowa produkcja, w której zagrała uświadomiła jej jeszcze bardziej, jak ważny jest głos kobiet w kinematografii. Aktorka dodała, że kobiety powinny mówić o tym, jak chcą być przedstawiane w filmach niezależnie od chociażby orientacji seksualnej.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.