Pogoda
15.06.2018 10:34

Katolicki portal zaprasza do duchowej adopcji polskich piłkarzy

Portal Deon.pl wyszedł z dość nietypową inicjatywą. Zaproponował, by przez czas trwania mundialu modlić się za jednego z reprezentantów Polski.

Katolicki portal zaprasza do duchowej adopcji polskich piłkarzy
foto: Wojciech Strozyk/REPORTER/EAST NEWS, Piotr BLAWICKI/EAST NEWS

Mistrzostwa świata w Rosji 2018 już się rozpoczęły. Swój pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra jednak dopiero we wtorek, 19 czerwca 2018. Z pewnością podczas oglądania meczu z Senegalem niejeden religijny kibic będzie prosił Najwyższego o wsparcie dla biało-czerwonych na boisku, a i teraz pewnie wielu wznosi modlitwy, by wszyscy kadrowicze byli w pełni zdrowia i sił na czas trwania turnieju.

Chrześcijański portal Deon.pl z okazji piłkarskiego mundialu wyszedł z nietypową inicjatywą. Zaproponował, by wesprzeć naszych reprezentantów w Rosji modlitwą, a dokładniej… adoptować duchowo jednego z piłkarzy.

Duchowa adopcja reprezentanta

Jest to oczywiście nawiązanie do tak zwanej duchowej adopcji dziecka poczętego, polegającego na opiece modlitewnej nad płodem w ciąży. Na stronie Deon.pl możemy wylosować jednego z zawodników reprezentacji Polski, a następnie codziennie odmawiać w jego intencji modlitwę kibica.

Na portalu znajdujemy następującą instrukcję Duchowej Adopcji Reprezentanta:

"

Jak działa DAR?

Kliknij przycisk "Rozpocznij losowanie"

Wyświetli Ci się zawodnik wraz z krótką biografią, w której przeczytasz ciekawe fakty z jego życia lub kariery sportowej.

Poniżej znajdziesz modlitwę kibica, odmawiaj ją każdego dnia

Pamiętaj o piłkarzu, którego wylosowałeś, także w czasie jego treningów i odpoczynku

Podaj dalej informację o akcji. Niech będzie nas jak najwięcej! "

Wylosowaliśmy Kamila Glika, który zmaga się z kontuzją barku.

kamil glik

A tak brzmi Modlitwa Kibica:

"

Panie Boże, chcę prosić za zawodników mojej ulubionej drużyny. Chcę ich wesprzeć moją modlitwą. Pomagaj im w osiągnięciu najwyższych laurów sportowych i strzeż od kontuzji. Spraw, by przez swoją postawę przynieśli chlubę naszej ojczyźnie czy miejscowości, którą reprezentują. Szczególnie proszę Cię za… [tu wymień wylosowanego reprezentanta]

Proszę Cię, Panie, abym zachowywał się godnie jako kibic. Spraw, abym kulturalnie dopingował moją drużynę, szanując drużynę przeciwną i jej kibiców. Pozwól mi w ferworze meczu zachować obiektywizm i panować nad swoimi emocjami, nad każdym słowem i czynem.

Proszę Cię też, bym poświęcając czas na zamiłowania sportowe, nigdy nie zapomniał o Tobie oraz odpowiedzialności za życie własne i moich bliskich. Amen.

(za: "Modlitewnik Sportowca" opr. ks. Krzysztof Banasik)  "

To, czy modlitwy pomogą biało-czerwonym na rosyjskich boiskach, to już kwestia indywidualnej wiary każdego z nas. Nie można jednak zaprzeczyć, że wobec tak trudnego zadania, jakim są piłkarskie mistrzostwa świata, naszym piłkarzom przyda się duchowe wsparcie.

Mundial 2018 – terminarz

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczął się 14 czerwca 2018 spotkaniem Rosja-Arabia Saudyjska, wygranym przez gospodarzy aż 5:0. Wielki finał turnieju odbędzie się 15 lipca 2018. Mamy dla Was pełny terminarz 64 spotkań turnieju i plan ich transmisji telewizyjnych.

Mistrzostwa świata w Rosji - mecze Polaków

Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

Którego piłkarza chcielibyście adoptować?

Maciej Koprowicz
Tagi: adrenalina Mundial Poza Boiskiem