Pogoda
20.08.2020 14:12

Każdemu psu należy się godzina spacerów dziennie. Będą nowe przepisy

Niemiecka minister rolnictwa zapowiedziała zmiany w prawie dotyczącym czworonogów. Właściciele będą musieli wychodzić z pupilami na dłuższe spacery.

Pies
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Zwierzak w domu to prawdziwe szczęście. Puchata czworonożna kulka potrafi bezinteresownie kochać swoją ludzką rodzinę, jest wierna, a przy okazji urocza. Jednak przyszli właściciele często zapominają, że psiak czy kociak w domu to duża odpowiedzialność. Wąsate mruczki są mniej wymagające, głównie śpią i potrafią załatwiać swoje potrzeby same w domu, jednak psy trzeba wyprowadzać, co czasem jest zaniedbywane.

Psom należy się godzina spacerów dziennie. Nowe przepisy

Spacer z psem to jedyny moment, kiedy zwierzak wychodzi z domu (o ile nie ma do dyspozycji ogrodu), dlatego według Julii Kloeckner, minister rolnictwa w Niemczech, szybki kilkuminutowy marsz wokół bloku to dla czworonoga za mało. Polityk twierdzi, że psy coraz rzadziej mają zapewniane odpowiednie bodźce czy czas i miejsca na ćwiczenia.

zmumifikowany piesek
zmumifikowany piesek
Przeczytaj także Naukowcy przebadali zmumifikowanego psa sprzed 14 tysięcy lat. Ostatni posiłek zwierzęcia ich zaskoczył

Jak czytamy na TVN24.pl, Kloeckner chce wprowadzić nowe rozporządzenie.

"

Proponuję, by opiekunowie psów musieli zabierać zwierzęta dwa razy dziennie na spacery na świeże powietrze przynajmniej na godzinę łącznie. Nie mogliby też zostawiać psów na cały dzień samych. "

Ponadto polityk chce również surowszych przepisów dotyczących transportu zwierząt oraz ich hodowli. Nowe zasady miałyby zacząć obowiązywać od przyszłego roku. Kontrolowanie ich przestrzegania miałoby natomiast należeć do władz krajów związkowych.

Spacerował spokojnie z psem, gdy na jego głowę skoczył kot. Teraz leży w szpitalu
Spacerował spokojnie z psem, gdy na jego głowę skoczył kot. Teraz leży w szpitalu
Przeczytaj także Spacerował spokojnie z psem, gdy na jego głowę skoczył kot. Teraz leży w szpitalu