Każdy może zostać głową Kościoła Katolickiego. Polacy tworzą symulator papieża [WIDEO]

28.04.2022 14:29
Każdy może zostać głową Kościoła Katolickiego. Polacy tworzą symulator papieża [WIDEO] Fot. Shyterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Vatican Gardens to polski symulator papieża, w którym gracze będą mogli wcielić się w papieża w alternatywnej rzeczywistości

Studio Golden Eggs chce by gracze jeszcze w tym roku mogli przenieść się do Vatican Gardens, symulatora życia papieskiego.

Polacy tworzą symulator papieża

Eggs Studio S.A. jest producentem niezależnych gier indie dostępnych na konsolach i komputerach PC. Firma zasłynęła grą, w której można wcielić się w papieża.

Polecamy

Produkcję zapowiadano już jakiś czas temu. Niedawno do sieci trafiły nowe informacje na ten temat.

Pope Simulator to realistyczna gra strategiczno-polityczna, w której otrzymujesz dostęp do najważniejszych światowych decyzji, które zadecydują o losach świata. Habemus papam!

- brzmi opis produkcji.

Gracz otrzyma możliwość decydowania o wyborze papieża, będzie mógł uczestniczyć w zawiłych relacjach politycznych i życiu publicznym. Nowa produkcja będzie łączyć różne gatunki i poruszać wiele wątków, jednak jak twierdzą jej twórcy, głównie skupiać się będzie na światowych problemach i intrygach.

Jak informuje Rzeczpospolita - za opracowanie scenariusza odpowiada Paweł Kowal, polski polityk, historyk i znawca realiów Stolicy Apostolskiej z czasów Zimnej Wojny.

Premiera symulatora papieża planowana jest na rok 2022. Twórcy gry w najbliższym czasie planują natomiast kolejną zbiórkę crowdfundingową. Będzie ona promowana przez platformę Crowdway.pl. Środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój gier sygnowanych przez Golden Egg Games.

Poprzednio w zbiórce zakończonej w styczniu 2021 roku, studio pozyskało 1,4 mln zł. Dzięki realizacji celów emisyjnych sprzedaż wzrosła o 147 procent

- informuje firma.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.