Kendrick Lamar i The Weeknd zostali pozwani o plagiat. Chodzi o przebój z "Black Panther"

25.02.2020 14:35
Kendrick Lamar i The Weeknd zostali pozwani o plagiat. Chodzi o przebój z "Black Panther" Fot. Ronin 47/London Entertainment/EAST NEWS

Zespół Yeasayer postanowił pozwać Kendricka i Weeknda. Wszystko dlatego, że utwór "Pray For Me" nagrany na potrzeby "Black Panther" podobno używa elementów z przeboju grupy o tytule "Sunrise".

Zespół Yeasayer pozwał Kendricka Lamara i The Weeknda za ich wspólny utwór "Pray For Me", który był jednym z singli promujących film i album muzyczny "Black Panther". Grupa stwierdziła, że Kung-fu Kenny i Abel "ukradli" z ich przeboju "Sunrise" motyw chóralny, który otwiera ich piosenkę.

Kendrick Lamar i The Weeknd pozwani

Od premiery "Pray For Me" minęło już ponad dwa lata, więc reakcja grupy Yeasayer jest nieco niespodziewana. Jednak niezawodne TMZ przyznało, że widziało dokumenty potwierdzające prawdziwość pozwu. W samych papierach możemy przeczytać, że "Pray For Me" używa "charakterystycznie brzmiącego chóru" z utworu "Sunrise", a konkretnie chodzi o "męskie głosy śpiewające w wysokim rejestrze, z dzikim, pulsującym wibrato". 

Przeczytaj także

Zespół stwierdził również, że Kendrick i Weeknd cyfrowo podwyższyli ton chóru, aby "ukryć to naruszenie", ale grupa "i tak zdołała go niemalże od razu rozpoznać". Zarzuty są więc poważne, podobnie jak kara, której żąda Yeasayer - Lamar i The Weeknd mają zapłacić zadośćuczynienie, a także oddać wszystkie pieniądze , które zarobili na utworze. Do tego jego dalsza dystrybucja powinna zostać zakazana. 

Cóż, "Pray For Me" i "Sunrise" możecie posłuchać poniżej (wspomniane chóry w utworze Kendricka i Weeknda są około 2:10, a hit Yeasayer się od nich zaczyna):

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.