Kevin Costner nie odróżnia DC od Marvela. Wpadka słynnego aktora [WIDEO]

02.11.2020 11:35
Kevin Costner|undefined Fot. AP/Associated Press/East News

Marvel czy DC? Oto jest pytanie! I niestety Kevin Costner nie odpowiedział na nie... Odtwórca ojca Supermana w jednym z wywiadów pomylił oba filmowe uniwersa i nie wiedział, czym jest Liga Sprawiedliwości. 

W ciągu ostatniej dekady postacie z DC i Marvel Comics stały się bardzo popularne na całym świecie. Nawet w Polsce, gdzie komiks nigdy nie był tak popularnym medium jak na Zachodzie, wiele osób zaczyna dobrze znać nie tylko ikoniczne postacie, ale również mniej znanych bohaterów. Wszystko dzięki filmom Warner Bros. i Disneya. Okazuje się, jednak że Kevin Costner, który grał w dwóch produkcjach DCEU, nie odróżnia superbohaterskich uniwersów.

Marvel czy DC? - Kevin Costner nie wie, co to jest "Liga Sprawiedliwości"

Żyjemy w dobie superherosów. Wydawać by się mogło, że nawet osoby, które nigdy nie sięgnęły po żaden komiks, czy film na jego podstawie doskonale znają bohaterów w trykotach, którzy na stałe zadomowili się w popkulturze. Nie zawsze tak jest.

Przeczytaj także

Podczas jednego z wywiadów z Kevinem Costnerem wyszło jednak na jaw, że aktor nie jest do końca świadomy nowego kulturowego fenomenu, do którego również się przyczynił. Ostatnimi czasy fani DC mają w głowie tylko jedną rzecz - reżyserską wersję "Ligi Sprawiedliwości" Zacka Snydera, zwaną potocznie "Snyder's Cut", która ma ukazać się za jakiś czas.

Przeczytaj także

Costner wcielał się dwukrotnie w Jonathana Kenta - przybranego ojca Supermana. Grał tego niezwykle ważnego bohatera drugoplanowego w filmach "Człowiek ze stali" i "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Aktor wraz z Diane Lane, która grała Marthę Kent, byli ostatnio gośćmi Andy'ego Cohena w  Sirius XM. Gwiazdy promowały swój najnowszy film "Prawo krwi". Prowadzący wykorzystał okazję, by zapytać aktorów o występ w "Lidze Sprawiedliwości" Zacka Snydera. Lane zażartowała, że chyba nie może publicznie rozmawiać na ten temat. Co jednak powiedział Costner?

Nie wiem nawet, co to jest "Liga Sprawiedliwości". To jakiś film? (...) Myślisz, że żartuję. W tym tkwi problem. To jakaś rzecz Marvela? (...) Nie wiem.

Lane wyraźnie rozbawiona sytuacją, pomogła koledze po fachu, podpowiadając, że to produkcja oparta na DC. Trudno powiedzieć, czy Costner zaliczył wpadkę, czy droczył się Cohenem. Jedno jest pewne. Nadal nie wiemy, czy rodzice Supermana powrócą w nadchodzącej rozszerzonej wersji "Ligi Sprawiedliwości".

Przeczytaj także

"Liga Sprawiedliwości" - "Snyder's Cut" - kiedy premiera?

Film, który wziął finalnie pod swoje skrzydła Joss Whedon, był krytykowany zarówno przez widzów, jak i krytyków. Rozszerzona wersja ma naprawić błędy kinowej produkcji. "Snyder's Cut" ma zadebiutować 5 września 2021 roku. Czy nowa odsłona "Ligi Sprawiedliwości" okaże się filmem, na jaki od lat czekali miłośnicy DC? Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Zack Snyder chciał zabić Batmana w filmach DCEU

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.