Kevin Spacey nie przyznał się do winy. Rozpoczął się proces aktora oskarżonego o napaść seksualną

Sergiusz Kurczuk
08.01.2019 09:25
Kevin Spacey nie przyznał się do winy. Rozpoczął się proces aktora oskarżonego o napaść seksualną Fot. Pool, The Inquirer and Mirror/Associated Press/East News

Pierwsza rozprawa procesu Kevina Spaceya oskarżonego o napaść seksualną na 18-latka zakończyła się po 6 minutach. Aktor twierdzi, że jest niewinny zarzucanych mu czynów. 

Od kilkunastu miesięcy Kevin Spacey jest w Hollywood persona non grata. Wszystko za sprawą wielu oskarżeń, według których aktor niejednokrotnie miał dopuszczać się napaści seksualnych na młodych mężczyzn. W poniedziałek 7 stycznia 2019 roku ruszył proces Spaceya w sprawie molestowania seksualnego 18-latka z Bostonu. Gwiazdor nie przyznał się do winy.

Kevin Spacey - ruszył proces sądowy 

Jak podaje serwis CNN pierwsza rozprawa nie należała do najdłuższych. Trwała zaledwie 6 minut. Po przeczytaniu oskarżenia sąd zapytał Spaceya, czy przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Aktor, zgodnie z tym, co powiedział w głośnym wideo, wrzuconym na YouTube pod koniec grudnia 2018 roku, oznajmił, że jest niewinny. Sąd przyjął do wiadomości słowa Spaceya i zarządził zakaz zbliżania się do ofiary i jego rodziny oraz zabronił prób kontaktu z poszkodowanym. Prawnicy Spaceya poprosił prokuraturę o zabezpieczenie wszystkich danych z telefonu chłopaka z okresu pół roku po domniemanej napaści. Obrona ma nadzieję na znalezienie ewentualnych dowodów na to, że ich klient jest niewinny. 

Następną rozprawę wyznaczono na 4 marca 2019 roku. Spacey nie musi się na niej stawiać. Wystarczy, że będzie dostępny pod telefonem w razie jakichkolwiek pytań w jego kierunku. Jeśli jego wina zostanie udowodniona, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kevin Spacey molestował 18-latka?

Do napaści seksualnej miało dojść w barze Nantucket w roku 2016. Pod koniec grudnia 2018 roku Spacey usłyszał zarzuty. Według zeznań ofiary, aktor napoił go alkoholem, a następnie wykorzystał pijanego chłopaka, rozpinając mu rozporek, wkładając rękę w spodnie i chwytając za genitalia. To nie jedyne tego typu oskarżenie kierowane w stronę gwiazdora. W 2017 roku aktor Anthony Rapp wyjawił, że w 1986 roku Spacey próbował nakłonić go do seksu. Rapp miał wtedy 14 lat. Kiedy Spacey usłyszał oskarżenia, powiedział, że nie pamięta takiej sytuacji, ale na wszelki wypadek przeprosił za nią, przy okazji zdradzając, że jest homoseksualistą. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.