Kia Rio zadebiutuje w Paryżu

02.09.2016 08:50
Kia Rio zadebiutuje w Paryżu Fot. materiały prasowe

Południowokoreański producent na swojej wystawie podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zaprezentuje czwartą generację Rio.

Jak na współczesne trendy przystało, nowy pojazd w stosunku do swojego poprzednika zyskał na wymiarach – jest o 15 mm dłuższy, 5 mm szerszy oraz 5 mm niższy. Zwiększono rozstaw osi o 10 mm do 2580 mm. Za projekt jego nadwozia odpowiadają studia designerskie w Korei, Kalifornii i Niemczech.

Naturalnie rzecz biorąc Rio czerpie inspirację z wypracowywanego na przestrzeni ostatnich lat języka stylistycznego. Za ewolucję uznać można wkomponowanie nowoczesnej osłony chłodnicy. Nadkola zaprezentowanego na zdjęciach egzemplarza wypełniają sporych rozmiarów felgi o nieznanym dotychczas z modeli Kii wzorze.

2017-kia-rio-1 Fot. foto: materiały prasowe

Po otwarciu drzwi oczom kierowcy ukaże się nowoczesne, przyjemne dla oka wnętrze. Południowokoreański producent zapewnia, że wykorzystane we wnętrzu materiały są wysokiej jakości, a ich spasowanie nie będzie budzić zastrzeżeń nawet najbardziej wymagających klientów. Pierwsze skrzypce we wnętrzu gra wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz, za pośrednictwem którego można obsługiwać unowocześniony system multimedialny. Dzięki jego zastosowaniu, projektantom udało się zmniejszyć liczbę przycisków na konsoli centralnej.

2017-kia-rio-7 Fot. foto: materiały prasowe

W zależności od poziomu wyposażenia, wnętrze będzie mogło zostać wykończone tkaniną lub skórą współgrającą z czarnymi lub metalowymi wstawkami. Kia uzbroiła Rio w najnowocześniejsze technologie, również te z zakresu bezpieczeństwa. To oznacza, że ten zupełnie nowy model ma łączyć w sobie nowoczesne silniki, zaawansowane technologie i praktyczność.

2017-kia-rio-3 Fot. foto: materiały prasowe

Więcej detali Kia ujawni 29 września 2016 roku. Właśnie na ten dzień zapowiedziano otwarcie targów motoryzacyjnych w Paryżu – 2016 Paris Auto Show. Przez pierwsze dwa dni będą mogli w nich uczestniczyć jedynie dziennikarze. Z dniem pierwszego października drzwi salonu motoryzacyjnego zostaną otwarte dla szerszej publiczności. Spodziewać się można także wielu innych światowych debiutów.

Na wystawie Citroena będziemy mogli podziwiać futurystyczny koncept CXperience, który może stanowić zapowiedź marki o powrocie do produkcji samochodu premium konkurującego z topowymi modelami oferowanymi na rynku.

Z kolei Hyundai zaprezentuje w Paryżu odświeżoną odmianę najmniejszego w swojej gamie i10.

A jak Wam się podoba nowe Rio?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.