Pogoda
07.05.2018 14:59

Kiano Elegance 13.3 360 Minecraft Edition - laptop zaprojektowany z myślą o komunii

Im bliżej komunii, tym częściej słowa „prezent” i „Minecraft” pojawiają się w jednym zdaniu. Już nie tylko Xbox może pochwalić się specjalną wersją inspirowaną popularną wśród komunijnej młodzieży grą – zaprezentowano laptop Kiano Elegance 13.3 360 Minecraft Edition.

Kiano Elegance 13.3 360 Minecraft Edition
foto: materiały prasowe

Microsoft i Sony już szykują się na komunijne wojny – ceny PlayStation 4 zostały oficjalnie obniżone na kilka dni, zaś konsole Xbox One S można kupić okazyjnie w marketach nawet za 800 zł.

Minecraft stał się ważną częścią microsoftowego imperium – w sprzedaży znajdują się specjalne, limitowane edycje Xboksa, sama gra zaś jest rozwijana w taki sposób, żeby stała się potężnym narzędziem edukacyjnym.

Polakom z Kiano udało się przełamać monopol MS na prezentowanie sprzętu z Minecraftem, aczkolwiek na początek podeszli do tego z pewną taką nieśmiałością, tak naprawdę ograniczając się do… zmiany nazwy wprowadzanego do sprzedaży w maju 2018 laptopa i przeinstalowania na nim gry. Obudowa nie została wzbogacona o wizerunki postaci z gry.

foto: materiały prasowe

Kiano Elegance 13.3 360 Minecraft Edition

Nowy laptop Kiano wygląda tak samo dobrze, jak pozostali członkowie rodziny sprzętowej polskiego producenta – komputer jest smukły (ma 12 mm grubości) i zgrabny, a jego wygląd kojarzy się z wielokrotnie droższymi MacBookami.

Kiano Elegance 13.3 360 zyskało swoją nazwę nieprzypadkowo – zainstalowane zawiasy pozwalają komputerowi uprawiać jogę. Podobnie jak w komputerze Lenovo, producent zachwala 4 możliwe do uzyskania tryby pracy, w polskim przypadku nazwane Laptop, Tablet, Namiot, Stojak.

Wyświetlacz 13,3 cala pracujący z rozdzielczością Full HD jest dotykowy – producent dodaje do komputera Virtual Pen, co umożliwia korzystanie z funkcji Ink zawartych w Windows 10. W gładziku znajduje się czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można logować się do systemu.

foto: materiały prasowe

Kiano Elegance 13.3 360 – specyfikacja techniczna

Kiano Elegance 13.3 360 został wyposażony w procesor Intel Celeron N3350 (maksymalnie 2,40 GHz), wspomagany przez zintegrowany układ graficzny. Zestaw dysponuje mocą wystarczającą do uruchomienia Minecrafta, nadzwyczajnej płynności działania nie można jednak oczekiwać. Możliwościom konfiguracji przyjrzeliśmy się testując Kiano SlimNote 15.6 HDD.

Polski laptop oferuje ponadto 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci eMMC na pliki. Pojemność magazynu na dane można szybko rozszerzyć dzięki gniazdu M2 – można w nim umieścić moduł SSD o pojemności do 128 GB.

Kiano Elegance 13.3 360 ma akumulator o pojemności 9000 mAh, według producenta wystarcza to do pracy przez 8 godzin. Laptop oferuje gniazda mini HDMI, 2 x USB 3.0, nicro SD, mini Jack oraz przełącznik blokady klawiatury. Waga komputera to 1,4 kg.

Kiano Elegance 13.3 360 został wyceniony na 1299 zł.

Czy laptop z Minecraftem to dobry pomysł?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery