Pogoda
07.11.2018 19:33

Kiano Elegance 14.2 Pro – polski producent awansował do wyższej ligi

Polskie Kiano przyzwyczaiło nas do tego, że oferowane przez markę komputery przenośne kupuje się okiem (bo wyglądają naprawdę dobrze), sercem (bo są nasze rodzime) i portfelem (bo potrafiły kosztować grosze). Teraz, wraz z Kiano Elegance 14.2 Pro pojawił się nowy powód – chłodny racjonalny rozum.

Kiano Elegance 14.2 Pro
foto: materiały prasowe

Z zewnątrz nowy komputer przenośny Kiano jest bliźniakiem modelu Elegance 14.2, który zawitał do naszej redakcji na testy – to ta sama smukła (3 mm grubości) metalowa obudowa, ekran Full HD i nośnik SSD o pojemności 120 GB.

"

Tylko 13 mm smukłości, piękna aluminiowa obudowa, starannie wykończona szlifowanymi rantami. Odporny na zarysowania i uszkodzenia, cieszy oko od razu po wyjęciu z pudełka. "

Pełną opinię na temat Kiano Elegance 14.2 opublikujemy już niebawem – na szybko możemy powiedzieć, że komputer wpisuje się w widoczne ulepszanie przez producenta każdego następnego modelu. Pierwsze laptopy Kiano, którym się przyglądaliśmy, można było kupić w Biedronce – największym zarzutem dla tych tanich konstrukcji była małą pojemność pamięci RAM, wynosząca tylko 2 GB.

Producent wziął to sobie do serca i następne modele miały już 4 GB. Stopniowo poprawiano także inne mankamenty – komputery Kiano zyskały lepsze ekrany (Full HD IPS), dodatkową przestrzeń dyskową (początkowo było to tylko 32 GB, z których dużą część zajmował Windows 10), zrezygnowano także z energooszczędnego Atoma na rzecz szybszego Celerona.

kiano_elegance_142_pro_02

Kiano Elegance 14.2 Pro – najlepsze Kiano w historii

Kiano pokazało przy tym, że potrafi robić konstrukcje, których nie powstydziłby się szanowany światowy producent – chociażby opisywany przez nad komputer hybrydowy Kiano Elegance 13.3 360, wyposażony w dotykowy ekran i rysik, wydający się rozsądniejszym zakupem niż Microsoft Surface Go.

Najnowsze modele Kiano potrafiły jednak rozczarować podczas użytkowania – zastosowane w nich procesory Celeron wystarczały do codziennych zastosowań, ale potrafiły poddać się z powodu niedoboru mocy obliczeniowej w przypadku postawienia przed nimi bardziej wymagających zadań.

Kiano Elegance 14.2 Pro ma na to sposób – zastosowano w nim silniejszą jednostkę, czyli Pentium N4200. To ukłon w kierunku użytkowników biznesowych, którzy mają być głównymi odbiorcami najmocniejszej wersji smukłego komputera Kiano.

Z myślą o przedsiębiorcach przygotowano dodawany do komputera zestaw oprogramowania - Office 365 Business (dostęp na 3 miesiące), Azure Backup 50 GB (6 miesięcy), fillUp (3 miesiące) oraz Subiekt 123 (3 miesiące).

"

Znajdźcie też w nim zestaw najbardziej przydatnych łączy: Bluetooth, Wi-Fi Dual Band, Mini HDMI, 2×USB 3.0, Micro SD, Mini Jack. Dodatkowo laptop posiada slot M2, pozwalający na samodzielne zamontowanie dysku SSD. "

Kiano obiecuje, że model Elegance 14.2 Pro może pracować po odłączeniu od zewnętrznego źródła zasilania przez 7 godzin. Cena komputera została wyznaczona na 1699 zł.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery