Kiano Elegance 14.2 Pro – polski producent awansował do wyższej ligi

Michał Tomaszkiewicz
07.11.2018 19:33
Kiano Elegance 14.2 Pro|undefined Fot. materiały prasowe

Polskie Kiano przyzwyczaiło nas do tego, że oferowane przez markę komputery przenośne kupuje się okiem (bo wyglądają naprawdę dobrze), sercem (bo są nasze rodzime) i portfelem (bo potrafiły kosztować grosze). Teraz, wraz z Kiano Elegance 14.2 Pro pojawił się nowy powód – chłodny racjonalny rozum.

Z zewnątrz nowy komputer przenośny Kiano jest bliźniakiem modelu Elegance 14.2, który zawitał do naszej redakcji na testy – to ta sama smukła (3 mm grubości) metalowa obudowa, ekran Full HD i nośnik SSD o pojemności 120 GB.

Tylko 13 mm smukłości, piękna aluminiowa obudowa, starannie wykończona szlifowanymi rantami. Odporny na zarysowania i uszkodzenia, cieszy oko od razu po wyjęciu z pudełka.

Pełną opinię na temat Kiano Elegance 14.2 opublikujemy już niebawem – na szybko możemy powiedzieć, że komputer wpisuje się w widoczne ulepszanie przez producenta każdego następnego modelu. Pierwsze laptopy Kiano, którym się przyglądaliśmy, można było kupić w Biedronce – największym zarzutem dla tych tanich konstrukcji była małą pojemność pamięci RAM, wynosząca tylko 2 GB.

Producent wziął to sobie do serca i następne modele miały już 4 GB. Stopniowo poprawiano także inne mankamenty – komputery Kiano zyskały lepsze ekrany (Full HD IPS), dodatkową przestrzeń dyskową (początkowo było to tylko 32 GB, z których dużą część zajmował Windows 10), zrezygnowano także z energooszczędnego Atoma na rzecz szybszego Celerona.

kiano_elegance_142_pro_02 Fot. foto: materiały prasowe

Kiano Elegance 14.2 Pro – najlepsze Kiano w historii

Kiano pokazało przy tym, że potrafi robić konstrukcje, których nie powstydziłby się szanowany światowy producent – chociażby opisywany przez nad komputer hybrydowy Kiano Elegance 13.3 360, wyposażony w dotykowy ekran i rysik, wydający się rozsądniejszym zakupem niż Microsoft Surface Go.

Najnowsze modele Kiano potrafiły jednak rozczarować podczas użytkowania – zastosowane w nich procesory Celeron wystarczały do codziennych zastosowań, ale potrafiły poddać się z powodu niedoboru mocy obliczeniowej w przypadku postawienia przed nimi bardziej wymagających zadań.

Kiano Elegance 14.2 Pro ma na to sposób – zastosowano w nim silniejszą jednostkę, czyli Pentium N4200. To ukłon w kierunku użytkowników biznesowych, którzy mają być głównymi odbiorcami najmocniejszej wersji smukłego komputera Kiano.

Z myślą o przedsiębiorcach przygotowano dodawany do komputera zestaw oprogramowania - Office 365 Business (dostęp na 3 miesiące), Azure Backup 50 GB (6 miesięcy), fillUp (3 miesiące) oraz Subiekt 123 (3 miesiące).

Znajdźcie też w nim zestaw najbardziej przydatnych łączy: Bluetooth, Wi-Fi Dual Band, Mini HDMI, 2×USB 3.0, Micro SD, Mini Jack. Dodatkowo laptop posiada slot M2, pozwalający na samodzielne zamontowanie dysku SSD.

Kiano obiecuje, że model Elegance 14.2 Pro może pracować po odłączeniu od zewnętrznego źródła zasilania przez 7 godzin. Cena komputera została wyznaczona na 1699 zł.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.