Kiano SlimNote 14.1+ za 699 zł z Biedronki – hit na miarę Świeżaków?

Michał Tomaszkiewicz
02.10.2017 10:49
Kiano SlimNote 14.1+ za 699 zł z Biedronki – hit na miarę Świeżaków? Fot. materiały prasowe

To nie pierwszy raz, gdy smukły notebook Kiano SlimNote pojawia się w dobrej cenie w Biedronce – tym razem jednak wersja „+” jest znacznie bliższa doskonałości.

Przyglądaliśmy się dokładnie modelom Kiano SlimNote 14.1 oraz Kiano SlimNote 14.2, gdy można było je kupić w Biedronce po 599 zł. To były naprawdę niezłe sprzęty za tę cenę, pozostawiały jednak poczucie niedosytu i nie pozwalały w pełni wykorzystać drzemiącego w nich potencjału.

Modele różniły się obudową – ta w Kiano SlimNote 14.1 miała większą ramkę wokół ekranu – oraz zastosowanym procesorem (do Kiano SlimNote 14.2 trafił szybszy układ Atom Z8350). Wadę miały tę samą – tylko 2 GB pamięci RAM. Mimo że sprzęt ma służyć przede wszystkim do korzystania z internetu i oglądania filmów, osoby otwierające dużą liczbę kart w przeglądarce mogły natrafić na problemy.

Kiano SlimNoto 14.1+ jest wyposażony w 4 GB RAM, dzięki czemu stał się naprawdę rozsądnym sprzętem do codziennego użytku.

Kiano SlimNote 14.1+ - specyfikacja techniczna

4 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki (z czego, po odliczeniu miejsca zajmowanego przez system Windows 10, pozostaje do wykorzystania około 10 GB) – w taką pamięć został wyposażony Kiano SlimNote 14.1+. Komputer obsługuje karty microSD o pojemności maksymalnej 128 GB, dzięki czemu miejsca na pliki użytkownika nie powinno zabraknąć zbyt szybko.

W porównaniu do modelu bez plusa zastosowano lepszy procesor – zamiast Atoma 3735F w Kiano SlimNote 14.1+ znajdziemy nowszy i szybszy (zegar maksymalny 1,92 GHz) czterordzeniowy Intel Atom Z8350.

Wyświetlacz ma przekątną 14,1 cala i działa z rozdzielczością 1366×768 punktów. Producent chwali się, że jest półmatowa, co umożliwia bardziej komfortowe korzystanie na zewnątrz, przy silnie świecącym słońcu.

Komputer łączy się z internetem poprzez Wi-Fi, jest także wyposażony w moduł Bluetooth.

Wbudowany akumulator ma pojemność 10 000 mAh – według Kiano wystarczx to na nawet 8 godzin korzystania z laptopa. W rzeczywistości, przy silnym obciążeniu sprzętu, czas ten będzie krótszy o kilka godzin.

W smukłej obudowie – wymiary komputera to 327×216×20 mm – umieszczono wyjście mini HDMI, dwa porty USB (2.0 oraz 3.0) oraz slot karty pamięci micro-SD. Waga Kiano SlimNote 14.1+ to 1,39 kg.

Kiano SlimNote 14.1+ - dla kogo?

Za 699 zł (cena w Biedronce, poza siecią tych sklepów notebook wyceniony jest na 899 zł) otrzymujemy komputer, który według producenta ma służyć przede wszystkim do korzystania z internetu (przeglądania stron, komunikacja ze znajomymi) oraz oglądania filmów (zarówno z zasobów lokalnych, jak i z sieci).

Kiano SlimNote 14.1+ to atrakcyjnie wyglądający komputer, który w tych prostych zastosowaniach sprawdzi się znakomicie. Wyposażenie komputera w 4 GB RAM zdecydowanie zwiększa komfort pracy w porównaniu z wcześniejszą wersją.

Procesor bez większych problemów poradzi sobie z odtwarzaniem filmów do Full HD włącznie – materiały 4K mogą jednak okazać się zbyt trudne, szczególnie przy wyświetlaniu ich na zewnętrznym monitorze. Należy tylko pamiętać, że stosunkowo mała rozdzielczość ekranu - 1366×768 – nie pozwoli dostrzec wszystkich detali nawet w wideo 1080p.

Kiano SlimNote 14.1+ doskonale sprawdzi się jako lekki, mobilny komputer do codziennej pracy, uda się także na nim uruchomić starsze gry. Za 699 zł otrzymujemy notebooka, który wygląda jak MacBook sprzed kilku lat – i nawet jeśli nie oferuje wydajności, jaką miały sprzęty Apple, warto pamiętać, że w porównaniu kosztuje grosze.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.