Kiano SlimNote 15.6 HDD za 899 zł z Biedronki – warto kupić?

Michał Tomaszkiewicz
29.01.2018 13:10
Kiano SlimNote 15.6 HDD za 899 zł z Biedronki – warto kupić? Fot. materiały prasowe

To nie jest złudzenie optyczne – ten wyglądający jak MacBook komputer naprawdę kosztuje 899 zł. Zarówno cena, jak i wygląd notebooka sprawiają, że odwróci się za nim niejedna głowa. Dlaczego jest kilka razy tańszy od swojego pierwowzoru?

Podobno jeśli nie widać różnicy, to nie ma sensu przepłacać. Wizualnie Kiano SlimNote 15.6 HDD robi naprawdę dobre wrażenie – komputer jest smukły (1,8 cm w najwyższym miejscu obudowy) i lekki (1,2 kg wagi), a proste, ascetyczne wręcz linie obudowy tworzą wzornictwo znane z maszyn określanych jako „Premium”.

Kiano SlimNote 15.6 HDD – wygląd klasy „Premium”

Srebro obudowy Kiano SlimNote 15.6 HDD zakłócane jest tylko przez czerń dużej, pełnowymiarowej klawiatury wyspowej (z blokiem numerycznym) oraz duży ekran o przekątnej 15,6 cala.

Komputer nie jest wyposażony w napęd optyczny (nie zmieściłby się w tak smukłej obudowie), a wszystkie gniazda i porty znajdują się po bokach urządzenia. Udało się ich zmieścić całkiem sporo.\

foto: materiały prasowe

Kiano SlimNote 15.6 HDD oferuje dwa gniazda USB 3.0, czytnik kart pamięci microSD, wyjście mini HDMI, gniazdo RJ45 (do podłączenia kabla sieciowego) oraz wtyk minijack 3,5 mm. Wszystko wygląda elegancko i stylowo.

Przy bliższym kontakcie z komputerem wychodzi na jaw, że jest on wykonany z plastiku pomalowanego na wzór aluminium, a nie z prawdziwego metalu. To jeden z powodów, dla którego jest on tak tani – pozostałe znajdują się wewnątrz obudowy.

Kiano SlimNote 15.6 HDD – specyfikacja techniczna

Sercem taniego komputera z Biedronki jest procesor procesora Intel Atom Z8350. To czterordzeniowy układ, który został zaprojektowany z myślą o pobieraniu jak najmniejsze ilości energii i dzięki temu znajduje zastosowanie przede wszystkim w tabletach (do tego faktu jeszcze wrócimy).

Nie jest to jednostka oferująca wysoką wydajność - Kiano SlimNote 15.6 HDD sprawdzi się dobrze jako komputer do oglądania filmów i przeglądania internetu, spora część gier (oraz zastosowania profesjonalne, takie jak montowanie filmów) znajdują się jednak poza zasięgiem urządzenia.

foto: materiały prasowe

Laptop wyposażony jest w 4 GB RAM. System operacyjny Windows 10 Home przechowywany jest na wbudowanej pamięci eMMC o pojemności 32 GB, na pliki użytkownika przeznaczono zaś dysk twardy mieszczący 500 GB.

HDD znalazło się tylko w największym gabarytowo komputerze z rodziny SlimNote – modele z ekranami o przekątnej 14,1 cali oferowały tylko wbudowaną pamięć eMMC, przez co na dane użytkownika zostawało niewiele miejsca.

Ekran o przekątnej 15,6 cala oferuje rozdzielczość 1366x768 punktów. Może to być odczuwalne przy przeglądaniu niektórych stron internetowych, zaprojektowanych z myślą o wyświetlaczach Full HD. Warto także wiedzieć, że matryca wykonana jest w technologii TN, a nie IPS – trzeba spodziewać się, że kolory oglądane pod dużym kątem będą zniekształcone.

Kiano SlimNote 15.6 HDD oferuje ponadto moduł Bluetooth 4.0 oraz kartę Wi-Fi w standardzie „n”.

foto: materiały prasowe

Kiano SlimNote 15.6 HDD – warto kupić?

Jeśli kupujecie oczami, to już zapewne podjęci liście decyzję. Jeżeli do procesu zakupowego angażujecie także serce i rozum – zapewne zauroczyła Was niska cena, a nieco zaniepokoiły specyfikacje techniczne komputera.

Kiano SlimNote 15.6 HDD to tak naprawdę tablet w obudowie komputera – to cała tajemnica niskiej ceny komputera. Nie jest to dla notebooka ujma – radzi on sobie bardzo dobrze ze wszystkim, do czego zazwyczaj angażuje się tablet, czyli przede wszystkim konsumowanie treści – oglądanie filmów, przeglądanie stron internetowych, komunikowanie się ze znajomymi oraz prowadzenie korespondencji.

W takiej roli dostępna w Biedronce konstrukcja sprawdzi się doskonale. Próby jej wykorzystana do grania – nawet ze starszymi tytułami – w wielu przypadkach zakończą się jednak porażką.

foto: materiały prasowe

Energooszczędny procesor robi duże nadzieje na długa pracę na zasilaniu bateryjnym. Rzeczywiście, system deklaruje, że możemy spodziewać się nawet 10 godzin korzystania z Kiano SlimNote 15.6 HDD. W praktyce można liczyć na około połowę tego czasu – co i tak w sprzęcie za 899 zł jest imponującym wynikiem.

Czy warto kupić Kiano SlimNote 15.6 HDD? Jeśli szukacie taniego domowego komputera dla osoby, która nie będzie na nim grała – jak najbardziej tak. Sprzęt wygląda elegancko i ciszy oko, a jego wydajność jest wystarczająca do cieszenia się multimediami, znajomymi i życiem.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.