Kiedy i gdzie oglądać pogrzeb królowej Elżbiety II? [DATA, TRANSMISJA]

16.09.2022 15:22
Kiedy i gdzie oglądać pogrzeb królowej Elżbiety II? [DATA, TRANSMISJA] Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią, ale także większością świata. Pałac Buckingham potwierdził, kiedy odbędzie się pogrzeb monarchini. 

Pogrzeb królowej Elżbiety II - data i czas

Jak podał Pałac Buckingham, pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Następnie trumna z ciałem królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. To tam pochowani są też m.in. jej zmarły mąż, książę Filip oraz rodzice królowej.

Polecamy

Oczywiście przed pogrzebem królowej Elżbiety II odbędzie się mnóstwo ceremonii z udziałem rodziny królewskiej, takie jak czuwanie i oddawanie hołdu zmarłej.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się o godzinie 11:00 czasu lokalnego (godzina 12:00 w Polsce) w poniedziałek 19 września 2022 roku. Szczegóły dotyczące tego, kto weźmie udział w pogrzebie, jak również porządek nabożeństwa pojawią się niebawem.

Polecamy

Pogrzeb królowej Elżbiety II - transmisja w TV

Jak podaje Onet.pl, to Telewizja Polska zamierza transmitować ceremonię pogrzebową królowej Elżbiety II. Według informacji telewizji, ceremonia będzie przedstawiona na TVP1 od godziny 11:30 w poniedziałek. TVN oraz Polsat przewidują natomiast bezpośrednie relacje w swoich programach informacyjnych.

Wcześniej poinformowano, że dzień pogrzebu będzie wolny od pracy dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek po południu na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez ponad 70 lat. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.