Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski podał wstępny termin

21.05.2020 12:11
Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski podał wstępny termin Fot. Mateusz Jagielski/East News

To, kiedy zostaną otwarte kina, nurtuje wielu z nas. Teraz okazuje się, że już niedługo nastąpi ten radosny moment! Przewidywany termin zdradził minister zdrowia.

Rząd stopniowo zdejmuje ograniczenia związane z koronawirusem. 18 maja w życie wszedł III etap luzowania obostrzeń, a każdy kolejny był wprowadzany mniej więcej co dwa tygodnie. W związku z tym pojawia się światełko w tunelu, że już w czerwcu przejdziemy do IV etapu, a co za tym idzie w końcu zostaną otwarte kina. Te informacje są zgodne ze słowami ministra Szumowskiego i wicepremier Emilewicz, którzy ostatnio wypowiedzieli się w sprawie powrotu tego typu miejsc.

Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski i Emilewicz podają termin

W związku z koronawirusem sparaliżowanych zostało wiele sektorów życia i gospodarki. Na pandemii mocno ucierpiała kultura, w tym oczywiście branża filmowa. 

Przeczytaj także

Od marca kina pozostają zamknięte. Teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu. Minister Szumowski poinformował, że już niedługo możliwy jest powrót tego typu miejsc.

Myślę, że przed wakacjami będzie już można chodzić do kina - powiedział w rozmowie z "Super Expressem'.

Na ten temat ostatnio wypowiadała się także wicepremier Jadwiga Emilewicz, która została zapytana przez dziennikarza "Studio Biznes" o powrót różnych form rozrywki, w tym właśnie kin.

W tej chwili pracujemy nad tym, aby to wydarzyło się jeszcze w czerwcu - powiedziała Emilewicz.

Wicepremier dodała, że ostateczne decyzje podejmie premier Morawiecki, po wcześniejszym skonsultowaniu sprawy z ministrem Szumowskim.

Zobacz także: Kina samochodowe rozwiązaniem na kulturę podczas pandemii? Wkrótce w Polsce otwarcie nowych obiektów

Katarzyna Leszczyńska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.