Pogoda
21.05.2020 12:11

Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski podał wstępny termin

To, kiedy zostaną otwarte kina, nurtuje wielu z nas. Teraz okazuje się, że już niedługo nastąpi ten radosny moment! Przewidywany termin zdradził minister zdrowia.

Powrót kin
Mateusz Jagielski/East News

Rząd stopniowo zdejmuje ograniczenia związane z koronawirusem. 18 maja w życie wszedł III etap luzowania obostrzeń, a każdy kolejny był wprowadzany mniej więcej co dwa tygodnie. W związku z tym pojawia się światełko w tunelu, że już w czerwcu przejdziemy do IV etapu, a co za tym idzie w końcu zostaną otwarte kina. Te informacje są zgodne ze słowami ministra Szumowskiego i wicepremier Emilewicz, którzy ostatnio wypowiedzieli się w sprawie powrotu tego typu miejsc.

Kiedy zostaną otwarte kina? Szumowski i Emilewicz podają termin

W związku z koronawirusem sparaliżowanych zostało wiele sektorów życia i gospodarki. Na pandemii mocno ucierpiała kultura, w tym oczywiście branża filmowa. 

test na koronawirusa
test na koronawirusa
Przeczytaj także Ruszyły bezpłatne testy na koronawirusa. Kto może skorzystać?

Od marca kina pozostają zamknięte. Teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu. Minister Szumowski poinformował, że już niedługo możliwy jest powrót tego typu miejsc.

"

Myślę, że przed wakacjami będzie już można chodzić do kina - powiedział w rozmowie z "Super Expressem'. "

Na ten temat ostatnio wypowiadała się także wicepremier Jadwiga Emilewicz, która została zapytana przez dziennikarza "Studio Biznes" o powrót różnych form rozrywki, w tym właśnie kin.

"

W tej chwili pracujemy nad tym, aby to wydarzyło się jeszcze w czerwcu - powiedziała Emilewicz. "

Wicepremier dodała, że ostateczne decyzje podejmie premier Morawiecki, po wcześniejszym skonsultowaniu sprawy z ministrem Szumowskim.

Zobacz także: Kina samochodowe rozwiązaniem na kulturę podczas pandemii? Wkrótce w Polsce otwarcie nowych obiektów

A Ty, wybierzesz się do kina zaraz po ich ponownym otwarciu?

Tagi: Film kino koronawirus