Pogoda
16.02.2017 09:02

Kierował się do zjazdu jadąc w poprzek. Spowodował kolizję

Z niedowierzaniem można przyglądać się wyczynom poszczególnych kierowców, którzy zdają się być gotowi do złamania każdego przepisu drogowego, byle tylko nieco szybciej dojechać do miejsca docelowego.

Kierował się do zjazdu jadąc w poprzek. Spowodował kolizję
foto: kadr z wideo

Taksówkarz prowadzący Mercedesa klasy C W203 podjął się bardzo niebezpiecznego manewru. Wszystko dlatego, że zapomniał zjechać właściwym zjazdem, przez co znalazł się po lewej stronie barierek rozdzielających jezdnię w tym samym kierunku.

W takich okolicznościach powinien jechać na wprost, stosując się do przepisów ruchu drogowego. Jednak ten postanowił w ostatnim momencie skręcić o 90 stopni w prawo, jadąc w poprzek jezdni, przecinając pas rozpędowy. Na dobór złego nie zachował dostatecznej ostrożności powodując kolizję z prawidłowo poruszającym się żółtym Renault Traffic.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową w aucie jadącym z tyłu. Analizując „materiał dowodowy” można dojść do wniosku, że taksówkarz i tak miał sporo szczęścia. Gdyby kierowca Renault trzymał się lewego pasa, uderzając Mercedesa bezpośrednio w bok, pasażerowie srebrnego auta mogliby doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu. W końcu tego rodzaju kolizje są jednymi z najniebezpieczniejszych.

Warto wyciągnąć lekcję z tego nagrania, ucząc się na cudzych błędach. Nawet jeśli przez ominięcie właściwego zjazdu będziemy musieli nadrabiać dziesiątki kilometrów, to i tak nie warto ryzykować własnym zdrowiem oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, wykonując manewry niezgodne z przepisami drogowymi. Nie brakuje osób, które w podobnych okolicznościach cofają na wstecznym.

Niestety niekiedy bywa jeszcze gorzej, co udowodnił jeden z kierowców, który wpadł na absurdalny pomysł, by zawrócić na zakręcie na S8. Nie dość, że prowadzący Renault Scenic II spowodował ogromne zagrożenie, to jeszcze zachowywał się tak, jakby nie widział nic złego w swoim postępowaniu.

Bezmyślnie postąpił kierowca Opla Astry kombi, zatrzymując się na środku trzypasmowej drogi, tuż przed zjazdem.

Tagi: Duperele