Pogoda
28.03.2017 15:12

Kierowca Forda celowo zajeżdżał drogę

Są różne hobby. Jedni lubią zbierać znaczki, inni grać na skrzypcach, a co poniektórzy – na nerwach . Nie brakuje też osób, którym satysfakcję sprawia zajeżdżanie drogi...

Kierowca Forda celowo zajeżdżał drogę
kadr z wideo

Takie przynajmniej można odnieść wrażenie oglądając film zarejestrowany kamerą samochodową. Kierujący Fordem Fiestą jakby nigdy nic po wyprzedzeniu jadącego prawym pasem pojazdu, wjeżdża przed niego, trzymając bezpieczną odległość. Sytuacja zaczyna nabierać ciekawego obrotu chwilę później.

Osoba siedząca za kierownicą auta wyposażonego w kamerę pokładową raz po raz zmienia pasy ruchu, próbując wyprzedzić białego hatchbacka, którego prowadzący skutecznie stara się to uniemożliwić, co też widać na filmie:

Nie wiadomo co było przyczyną takiego zachowania kierowcy Forda. Do pewnego momentu wszystko wydawało się być w normie. Internauci wskazują, że nie bez powodu wycięta została ścieżka dźwiękowa na początku nagrania, sugerując poprzedzające tę sytuację wydarzenia. Autor nie omieszkał odpowiedzieć na te zarzuty:

"

Prawa autorskie się odezwały dotyczące muzyki z radia. "

Niezależnie od tego, co się wydarzyło wcześniej, zachowanie osoby prowadzącej Forda było nieodpowiedzialne. Kierowca niepotrzebnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, umyślnie blokując mężczyznę jadącego w aucie wyposażonym w kamerę pokładową.

O niebezpieczeństwach czyhających na polskich drogach można przekonać się oglądając inne filmiki nagrane kamerami pokładowymi lub monitoringu. Nie brakuje kierowców omijających auta stojące przed przejściem dla pieszych, przykładem czego jest osoba z BMW serii 3 E36, a także prowadzący Opla Astrę. Nie zachowywać należytej ostrożności w analogicznej sytuacji zdarza się także funkcjonariuszom policji. Z kolei cyklistów przejeżdżających na skrzyżowaniu na zielonym świetle po ścieżce rowerowej nastraszył kierowca BMW serii 1.

Tagi: Duperele