Kierowca Ubera odwiózł pasażera na lotnisko, a potem wrócił i okradł jego dom

Marcin Czajkowski
11.04.2019 14:21
uber|undefined Fot. shutterstock

Najpierw zawiózł pasażera na lotnisko, a potem wrócił, żeby okraść jego dom. Uberowy złodziej usłyszy zarzuty.

Mama mówiła: nie wsiadaj do auta z nieznajomym i nie spotykaj się z ludźmi z Internetu. Dzięki Uberowi możemy zrobić i jedno i drugie za jednym zamachem. I jeszcze za to zapłacić. Mama chyba jednak miała trochę racji - przekonał się o tym mieszkaniec San Mateo w Kalifornii, którego dom został okradziony parę godzin po tym jak go opuścił… przez kierowcę, który odwiózł go na lotnisko.

Uberowy złodziej został zatrzymany

Jackie Gordon Wilson - kierowca z Rancho Cordova został zatrzymany po tym, jak policja wykryła próbę włamania do domu jednego z jego klientów. Do zdarzenia doszło bezpośrednio po tym, jak kierowca odwiózł mieszkańca San Mateo na lotnisko. Policja zaznacza, że próba włamania była nieudana - niedoszłego rabusia złapało oko kamery, które uruchomiło alarm wzywający odpowiednie służby.

Przeczytaj także

Trochę mniej szczęścia mieli mieszkańcy sąsiednich domów. Te zostały już bowiem przez Wilsona wcześniej wyczyszczone. Złodziej został złapany dzięki monitoringowi Ring, który założony był na całym osiedlu. Zidentyfikowanie przestępcy było możliwe po przesłaniu materiału wideo na platformę dla użytkowników Ring.

Wilson został znaleziony i zatrzymany pod zarzutem włamania i usiłowania włamania. Policja ciągle bada, czy miał on związek z innymi włamaniami w okolicy. Doczekaliśmy się też oficjalnego stanowiska Ubera:

Zablokowaliśmy kierowcy dostęp do aplikacji, kiedy tylko dowiedzieliśmy się o całym zdarzeniu. Jesteśmy gotowi współpracować z policją, aby rozwiązać tą sprawę.

Największy problem Ubera

Mimo docierających do mediów informacji o niebezpiecznych sytuacjach związanych z Uberem to taksówkarze pozostają największym problemem firmy w Polsce. Pracownicy korporacji taksówkarskich nie potrafią dostosować się do rynku i szukają coraz to nowych sposobów na wyeliminowanie Ubera z kraju nad Wisłą.  Ostatnio, na początku kwietnia 2019 roku, próbowali zdelegalizować Ubera. Na szczęście - z miernym skutkiem.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.