Pogoda
04.06.2018 11:43

Kierowca Ubera zabił pasażera

Kierowca Ubera zeznał, że broniąc się przez atakiem pasażera oddała do niego kilka-kilkanaście strzałów. Trafił do aresztu, a Uber odciął mu dostęp do aplikacji.

Uber strzelanina w Denver
foto: kadr z wideo

Dlaczego kierowca Ubera miał w samochodzie broń palną – nie wiadomo. Uber zabrania jej przewożenia zarówno przewoźnikom, jak i pasażerom – wyjątkiem jest kilka amerykańskich stanów, które z posiadania broni uczyniły wolność osobistą i zabranianie jej noszenia zostało, nomen omen, zabronione.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca 2018 w Denver. Kierowca natychmiast po strzelaninie przedstawił swoją wersję wydarzeń jednemu ze świadków, który zadzwonił na policję. 29-letni sprawca przejął słuchawkę i rozmawiał bezpośrednio z funkcjonariuszami.

Ci po przybyciu na miejsce aresztowali kierowcę – 45-letniego pasażera, mimo akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować. Na miejscu znaleziono 10 łusek po wystrzelonych nabojach.

Kierowca miał zamontowaną ukryciu półautomatyczną broń wycelowaną w pasażera, policja zdemontowała ją i zarekwirowała. Trwające śledztwo ma odpowiedzieć na pytanie, jakie zarzuty zostaną postawione sprawcy, i czy zdarzenie zostanie uznane za działanie w samoobronie.

Kierowca Ubera zastrzelił pasażera

Uber poinformował, że 29-letni Michael Hancock przewoził osoby w ramach usług świadczonych przez aplikację od 3 lat. Zapewnił także, że w pełni współpracuje z policją w sprawie – nie może jednak podać szczegółów dotyczących zdarzenia ze względu na dobro śledztwa.

Mimo chęci do współpracy, Uber może po raz kolejny – po wypadku, w którym jego autonomiczne auto zabiło pieszą – trafić na cenzurowane. Hancock ma na swoim koncie kilka wykroczeń drogowych, co powinno, zgodnie z regulaminem Ubera, dyskwalifikować go jako kierowcę przewożącego pasażerów.

Bezpośrednio po zatrzymaniu kierowca został przetransportowany do szpitala – miał trudności z oddychaniem.

W Polsce kierowcy Ubera są na celowniku służb cały czas - jeśli zostaną zatrzymani podczas przewożenia pasażera, dostają karę w wysokości 10 000 zł.

Jeżdzicie Uberem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele