Pogoda
20.01.2020 13:23

Kierowca ciężarówki podjechał zbyt blisko startującego helikoptera. Więcej tego nie zrobi [WIDEO]

Nawet najlepsza szkoła jazdy nie jest w stanie przygotować na wszystkie możliwe zdarzenia drogowe. Na przykład na helikopter, który wylądował na parkingu i właśnie zaczyna startować.

helikopter startujacy z parkingu przy drodze
foto: kadr z wideo YouTube/FATOS INCRÍVEIS

Policja apeluje czasami do kierowców o wyobraźnię i przewidywanie skutków podejmowanych na drodze decyzji. Czasem może to dosłownie decydować o czyimś życiu, o czym warto pamiętać siadając za kierownicę.

Wyobraźni i podstawowej umiejętności przewidywania zabrakło kierowcy ciężarówki, który postanowił przejechać obok szykującego się do startu helikoptera. On nie domyślił się, co może się stać, wy już zapewne wiecie.

chińskie UFO
chińskie UFO
Przeczytaj także Chińczycy zbudowali latający spodek. Ma zastąpić w wojsku helikoptery [WIDEO]

Zdarzenie zostało uwiecznione przez świadków, którzy chcieli nagrać nietypowy start śmigłowca. Na filmie zarejestrowano znacznie więcej, niż się spodziewali.

Helikopter zmasakrował ciężarówkę, która podjechała za blisko podczas startu

Jak widać na nagraniu, prowadzący ciężarówkę nie przejął się wcale niecodziennym widokiem w postaci startującego śmigłowca i postanowił przejechać obok nie czekając na wzbicie się pojazdu w powietrze.

Nie zachował jednak wystarczającego dystansu, przez co znalazł się w zasięgu łopat wirnika. Skutek mógł być tylko jeden.

Wszystko wskazuje na to, że kierowcy nic się nie stało – śmigła znajdowały się powyżej poziomu szoferki. Łopaty zahaczyły jednak o przestrzeń ładunkową, uszkadzając jej część i ulegając zniszczeniu.

Bez szwanku z wydarzenia wyszli także okoliczni gapie. Gdyby odłamek łopaty wirnika trafił w kogoś, zapewne zabiłby na miejscu.

Zobacz także: Broniący się łoś strącił helikopter, załodze udało się przeżyć 

Będziecie pamiętać, żeby nie robić tego w domu?

Tagi: Duperele