Kierowca nie mógł ruszyć z miejsca, zablokował skrzyżowanie

29.12.2016 09:54
Kierowca nie mógł ruszyć z miejsca, zablokował skrzyżowanie Fot. kadr z wideo

Tym razem do sieci trafił filmik nagrany kamerą pokładową, na którym widać jak kierowca przepuszcza uczestnika ruchu drogowego, próbującego wyjechać z drogi podporządkowanej. Bezskutecznie.

Osoba poruszająca się szarym Citroenem C3 nie potrafiła włączyć się do ruchu. Każda próba ruszenia z miejsca kończyła się wyłączeniem silnika. Nagrywający całe zdarzenie po około 10 nieudanych podejściach, postanowił nie czekać dłużej, kontynuując podróż. Prędko doszedł do wniosku, że przez jego uprzejmość zrobił się ogromny zator w Sokołowie Małopolskim, co też widać na filmie:

Mniej cierpliwi uczestnicy ruchu drogowego nie czekali tak długo na rozwój sytuacji. Podjęli manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej. Internauci sugerują, że osoba siedząca za kierownicą Citroena C3 nie powinna mieć prawa jazdy. Niewykluczone, że delikwent próbował ruszyć z trzeciego biegu, zamiast pierwszego i stąd te problemy.

Oglądając pozostałe filmy nietrudno dojść do wniosku, że nie brakuje osób powodujących spore zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcy chętnie ignorują przepisy ruchu drogowego, nie zapinają pasów bezpieczeństwa, rozmawiają przez telefon w trakcie jazdy, przekraczają dozwoloną prędkość, wymuszają pierwszeństwo, omijają pojazdy zatrzymane przed przejściem dla pieszych, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, jeżdżą pod prąd, a także wsiadają za kierownicą pojazdów mechanicznych pod wpływem niedozwolonych substancji. Są i tacy, którzy prowadzą auto, streamując na Facebooku lub powodują kolizję w celu wyłudzenia odszkodowania.

Wielokrotnie kierowców przerastają samochody z napędem na tylne lub obie osie (przekazujące więcej momentu obrotowego na tylne koła). Traktowanie pedału gazu bez najmniejszej pokory często kończy się niekontrolowanymi poślizgami, jak w przypadku kierowcy BMW 750i oraz Audi S5. Do tego nieliczni prowadzący próbują nauczać innych uczestników ruchu drogowego, np. celowo hamując przed nimi.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.