Kierowca tesli przekroczył pod Lublinem prędkość o 100 km/h. Spieszył się z rodziną do kina [WIDEO]

15.01.2020 14:50
Kierowca tesli przekroczył pod Lublinem prędkość o 100 km/h. Spieszył się z rodziną do kina [WIDEO] Fot. materiały prasowe policji

Samochody elektryczne zmienią w nadchodzących latach branżę motoryzacyjną. Wygląda jednak na to, że mentalność polskich kierowców, jeżdżących „szybko, ale bezpiecznie”, pozostanie taka sama.

Tesla to producent, który przez 10 lat istnienia dokonał niemal niemożliwego. Kapitalizacja spółki jest wyższa, niż największych amerykańskich producentów aut spalinowych, a do oferty wchodzić będą nowe modele, w tym zapowiadający się na hit Model Y, czyli mały SUV.

Elon Musk nie boi się przy tym szokować. Tesla Cybertruck, pierwszy elektryczny pick-up producenta, wygląda jakby pochodził z innej planety. I tak po części jest, gdyż powstała z myślą o użytkowaniu na Marsie.

Przeczytaj także

Tesle dały się poznać z dwóch stron: oferują duży zasięg oraz osiągi, którymi mogą rywalizować nawet z supersamochodami. Na korzystaniu z tych ostatnich właściciela Modelu S przyłapali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Kierowca tłumaczył, że spieszyło mu się z rodziną do kina.

Przekroczył teslą prędkość o 100 km/h. Policjantom powiedział, że jechał z rodziną do kina

Elektrycznego pirata drogowego namierzył patrol drogówki.

W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, na drodze W-747, zatrzymali elektryczną teslę. Kierujący pojazdem w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził aż 171 km/h. Jak tłumaczył policjantom, spieszył się z rodziną do kina. Sprawa 46-letniego mieszkańca powiatu opolskiego trafiła do sądu.

Policja opublikowała nagranie z wideorejestratora:

Funkcjonariusze nie zdradzili, na jaki seans pędził kierowca. Właściciel tesli odmówił przyjęcia mandatu, rozpatrzeniem sprawy zajmie się teraz sąd.

Zobacz także: Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.