Kim Jong-un nienawidzi k-popu: "To wyjątkowo agresywny rak"

14.06.2021 14:25
Kim Jong-un nienawidzi k-popu: "To wyjątkowo agresywny rak" Fot. STR/AFP/East News

Słońce Narodu przemówiło. Kim Jong-un stwierdził jasno, że k-pop jest zakazany w Korei Północnej, ponieważ popularność tej muzyki "rozwija się jak agresywny rak". 

K-pop jak agresywny rak - Kim Jong-un wypowiada wojnę muzyce z Korei Południowej

Jak podaje The New York Times, polityk wypowiedział kolejną wojnę kulturową. Tym razem lider Korei Północnej wziął na tapet filmy, seriale oraz muzykę/klipy pochodzenia południowokoreańskiego. Wszystko to zostało opisane w tajemnej kampanii "antyk-popowej".

Polecamy

Pierwsze informacje z Korei Północnej napłynęły z portalu Daily NK, który podobno zdobył wewnętrzne dokumenty z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Jak czytamy:

Dla Kim Jong-una ta kulturowa inwazja z Korei Południowej wymknęła się spod kontroli. Jeśli teraz kraj się tym nie zajmie, to Kim boi się, iż ludzie zaczną się odwracać od Korei Północnej i to południowa część stanie się dla nich atrakcyjniejsza.

Polecamy

Jong-un podobno wierzy, że "antysocjalistyczne" eksporty kulturowe, które są szmuglowane przez granicę z Chinami w postaci pendrive'ów i dysków przenośnych, mają zły wpływ na jego władzę w kraju. Ów "osłabienie" ma się objawiać między innymi zmianą ubierania się, fryzur, sposobu mówienia i zachowania obywateli Korei Północnej.

W grudniu 2020 roku w życie weszło prawo głoszące, że osoby korzystające/posiadające przedmioty związane z południowokoreańską mogą trafić na 5-15 lat do obozów pracy. Ci, którzy to dystrybuują mogą zostać skazani na śmierć, a nawet osoby "ubierające się, mówiące, czy śpiewający w stylu południowokoreańskim" mogą trafić do obozów pracy na 2 lata. 

W rozmowie z New York Times Jung Gwang-il, uciekinier z Północnej Korei, który zajmuje się szmuglowaniem k-popu stwierdził:

Młodzi Koreańczycy nie uważają Kima za autorytet. Musi znowu walczyć o kontrolowanie ideologiczne młodzieży, jeśli nie chce, by jego rodzina straciła swoją władzę w kraju. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.