Kim jest tajemniczy morderca podszywający się pod Wolverine'a?

Sergiusz Kurczuk
06.07.2018 17:27
Kim jest tajemniczy morderca podszywający się pod Wolverine'a? Fot. kadr z okładki Hunt For Wolverine: Weapon Lost #3

W 3. numerze komiksu „Hunt For Wolverine: Weapon Lost” wyszło na jaw, że Daredevil, Misty Knight i Nur wcale nie natknęli się na Logana. Kim jest zabójca z wysuwanymi pazurami?

Od jakiegoś czasu w komiksowym świecie Marvela trwa śledztwo w sprawie zniknięcia ciała Logana. Wolverine zmartwychwstał i opuścił swój grób, całkowicie znikając. Trzy drużyny superbohaterów przeczesują ślad w poszukiwaniu zaginionego X-Mana. Jedną z nich jest grupa utworzona przez Daredevila, Misty Knight i Inhumana znanego jako Nur. Ostatnio dołączył do nich mutant Cypher, który niemal przypłacił życiem poszukiwania Wolverine'a. 2. numer serii „Hunt For Wolverine: Weapon Lost” zakończył się atakiem napastnika z wysuwanymi pazurami na uzależnionego od internetu mutanta

„Hunt For Wolverine: Weapon Lost” #3 - klon Logana?

W 3. numerze miniserii okazuje się, że Cypher przeżył, mimo iż rzekomy Wolverine przeciął mu gardło. Nur używa technologii Inhumans by uratować chłopaka, a Daredevil i Misty ruszają tropem mordercy. Nie muszą długo czekać, bo agresor jest skory do walki. Stoi na dachu odrzutowca grupy i wysuwa pazury. Okazuje się, że to wcale nie Wolverine, ale Albert - klon Logana. Dochodzi do krwawej walki. W końcu Daredevil wyczuwa słaby punkt na ciele klona. Wspólnymi siłami drużyna atakuje Alberta, jednak finalnie wykańcza go Cypher, potężny strzałem z broni Inhumans

3 Fot. Hunt For Wolverine: Weapon Lost
3 Fot. Hunt For Wolverine: Weapon Lost
3 Fot. foto: kadry z komiksu Hunt For Wolverine: Weapon Lost #3

Grupa zostawia zwłoki w kanadzie i wraca do Nowego Yorku. Cypher odkrywa jednak nowy trop. Okazuje się, że ktoś zabił jednego ze świadków w sprawie Logana. Mężczyzna widział Wolverine'a, ale podczas wywiadu z Misty Knight stwierdził, że całe zdarzenie było nieprawdziwe. Kiedy drużyna dociera do mieszkania mężczyzny, włącza się zapalnik i połowa piętra zostaje spowita w eksplozji.

„Hunt For Wolverine: Weapon Lost” - kim jest Albert?

Nowi czytelnicy mogą nie kojarzyć postaci, która zadebiutowała w roku 1991 na kartach 2. volume'a komiksu „Wolverine” #37. Albert był cybernetycznym klonem Logana stworzonym przez Donalda Pierce'a. W ten sposób lider Reavers chciał stworzyć żywą broń, która jest w stanie pokonać Wolverine'a. Z czasem Albert zaczął działać na własną rękę. Po kilku nieudanych próbach zabicia swojego pierwowzoru zaszył się wraz ze swoją przyjaciółką Elsie Dee w ostępach Kanady. Po wielu latach powrócił, by dokonać żywota z ręki Cyphera. 

Bardzo podobna postać pojawia się w filmie „Logan”. Filmowy Pierce stworzył w nim ulepszoną wersję Wolverine'a, zwaną X-24. To właśnie z jego ręki zginął Charles Xavier. X-24 przyczynił się również do śmierci Logana.

Jak zakończy się komiks „Hunt For Wolverine: Weapon Lost”? Czy bohaterowie przeżyli eksplozję? Gdzie znajduje się prawdziwy Logan? Przekonamy się w kolejnym numerze serii. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.