Kirk Douglas zostawił po sobie fortunę. Co stanie się z pieniędzmi zmarłego aktora?

24.02.2020 10:20
Kirk Douglas|undefined Fot. AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

W lutym 2020 roku w wieku 103 lat odszedł Kirk Douglas. Gwiazdor Hollywood miał majątek wart mniej więcej 61 milionów dolarów. Co stanie się z pieniędzmi?

5 lutego 2020 roku zmarł legendarny aktor Złotej Ery HollywoodKirk Douglas. 103-letni aktor zgromadził przez swoje życie sporo pieniędzy. Gdzie trafi majątek gwiazdora po jego śmierci?

Kirk Douglas zostawił po sobie 61 milionów dolarów

Jednym z głównych spadkobierców Kirka Douglasa jest jeden z jego synów - Michael, również znany aktor. To właśnie on poinformował za pośrednictwem Facebooka, o śmierci swojego ojca. Co jednak stanie się z majątkiem liczącym 61 milionów dolarów?

Przeczytaj także

Jak podaje The Mirror,50 milionów dolarów trafi na cele charytatywne, a konkretnie do Douglas Foundation. Kirk Douglas słynął nie tylko ze swojego talentu aktorskiego, ale również z pomagania potrzebującym. Przez lata był znanym filantropem i chętnie dzielił się swoją fortuną. W tym celu w 1964 roku wraz z żoną Anne założył fundację, będącą jedną z największych organizacji dobroczynnych w USA. Jednym z celów Douglas Foundation jest "pomaganie tym, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc".

Przeczytaj także

Ze środków fundacji Douglasów korzysta między innymi St. Lawrence University w stanie Nowy Jork. Uczelnia funduje z pieniędzy stypendia dla nieuprzywilejowanych studentów. Innym beneficjentem jest kalifornijska synagoga Sinai Temple, w której mieści się ośrodek pomocy dzieciom. Aktor od lat wspomagał też Szpital Dziecięcy w Los Angeles, a także Kirk Douglas Theatre - kino znajdujące się w Culver City, które zajmuje się odrestaurowywaniem starych filmów.

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo, jak zostaną podzielone pozostałe pieniądze, czyli około 11 milionów dolarów. Prawdopodobnie ta część majątku trafi w ręce najbliższej rodziny aktora - jego żony oraz trzech synów.

Zobacz też: "Gra o tron": Fani Daenerys Targaryen zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.