Pogoda
24.02.2020 10:20

Kirk Douglas zostawił po sobie fortunę. Co stanie się z pieniędzmi zmarłego aktora?

W lutym 2020 roku w wieku 103 lat odszedł Kirk Douglas. Gwiazdor Hollywood miał majątek wart mniej więcej 61 milionów dolarów. Co stanie się z pieniędzmi?

Kirk Douglas
foto: AXELLE WOUSSEN/Bauer Griffin/East News

5 lutego 2020 roku zmarł legendarny aktor Złotej Ery HollywoodKirk Douglas. 103-letni aktor zgromadził przez swoje życie sporo pieniędzy. Gdzie trafi majątek gwiazdora po jego śmierci?

Kirk Douglas zostawił po sobie 61 milionów dolarów

Jednym z głównych spadkobierców Kirka Douglasa jest jeden z jego synów - Michael, również znany aktor. To właśnie on poinformował za pośrednictwem Facebooka, o śmierci swojego ojca. Co jednak stanie się z majątkiem liczącym 61 milionów dolarów?

Kirk Douglas
Kirk Douglas
Przeczytaj także Nie żyje Kirk Douglas. Gwiazdor Złotej Ery Hollywood miał 103 lata

Jak podaje The Mirror,50 milionów dolarów trafi na cele charytatywne, a konkretnie do Douglas Foundation. Kirk Douglas słynął nie tylko ze swojego talentu aktorskiego, ale również z pomagania potrzebującym. Przez lata był znanym filantropem i chętnie dzielił się swoją fortuną. W tym celu w 1964 roku wraz z żoną Anne założył fundację, będącą jedną z największych organizacji dobroczynnych w USA. Jednym z celów Douglas Foundation jest "pomaganie tym, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc".

Kirk Douglas
Kirk Douglas
Przeczytaj także Nie żyje Kirk Douglas. Gwiazdor Złotej Ery Hollywood miał 103 lata

Ze środków fundacji Douglasów korzysta między innymi St. Lawrence University w stanie Nowy Jork. Uczelnia funduje z pieniędzy stypendia dla nieuprzywilejowanych studentów. Innym beneficjentem jest kalifornijska synagoga Sinai Temple, w której mieści się ośrodek pomocy dzieciom. Aktor od lat wspomagał też Szpital Dziecięcy w Los Angeles, a także Kirk Douglas Theatre - kino znajdujące się w Culver City, które zajmuje się odrestaurowywaniem starych filmów.

Foto: kadr z filmu "Koty"
Foto: kadr z filmu "Koty"
Przeczytaj także Trójka śmiałków podda się torturom 24-godzinnego maratonu "Kotów". Wszystko na cele charytatywne

Na razie nie wiadomo, jak zostaną podzielone pozostałe pieniądze, czyli około 11 milionów dolarów. Prawdopodobnie ta część majątku trafi w ręce najbliższej rodziny aktora - jego żony oraz trzech synów.

Zobacz też: "Gra o tron": Fani Daenerys Targaryen zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne

Tagi: News Hollywood