Klakson do samochodu na wyjątkowe sytuacje
Aleksandra Kopka
19.06.2017 16:24
Klakson do samochodu na wyjątkowe sytuacje Fot. kadr z wideo

Czy was też irytują kierowcy, którzy na światłach zapatrzą się w ekrany swoich telefonów i stoją mimo zapalenia się zielonego światła? Nas również, dlatego bardzo często w tej sytuacji używamy klaksonu.

Na pewien genialny pomysł wpadł Kanadyjczyk, który w swoim samochodzie zamontował dodatkowe przyciski klaksonu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że każdy z nich wydobywa inny dźwięk.

Jeżdżąc po zatłoczonych ulicach miast bardzo często używamy klaksonów by kogoś popędzić lub zwyczajnie zwrócić na siebie uwagę innego kierowcy. W Turcji dźwięk klaksonu ma za zadanie informować o rozpoczęciu manewru wyprzedzania lub jego zakończeniu. Tam nikogo nie powinno dziwić nagminne używanie tego elementu wyposażenia samochodu.

Inaczej sytuacja wygląda w Kanadzie. To właśnie tam jeden z kierowców wpadł na pomysł dostosowania dźwięku klaksonu do sytuacji na drodze. W tym celu zamówił na portalu aukcyjnym moduł z trzema różnymi dźwiękami.

Każdy z nich nadaje się na inną okazję. Na filmiku widzimy np. moment parkowania pod centrum handlowym, gdzie otwarte drzwi innego samochodu skutecznie to blokują. Właścicielka samochodu szybko naprawia swój błąd po usłyszeniu dźwięków, jakim jest ten wydawany przez R2-D2.

Kolejny do złudzenia przypomina trąbkę zamontowaną w dziecięcym rowerze. Natomiast trzeci brzmi jak sygnał wjeżdżającej na peron lokomotywy. Okazuje się, że dobór dźwięków jest indywidualną sprawą.

Każdy posiadacz modemu może zapisać w jego pamięci dowolnie wybrany i ściągnięty z sieci sygnał. Nam najbardziej przypadł do gustu  wybuch bomby atomowej albo charakterystyczne charczenie Lorda Vadera.

Wyobraźcie sobie taki sygnał, gdy parkujecie pod domem teściowej i w zabawny sposób chcecie jej zasygnalizować swoje przybycie ;) Mamusia będzie wniebowzięta.

Jak już jesteśmy przy temacie teściowych to zobaczcie reklamę BMW M4 GTS, która ewidentnie nie jest produkowana z myślą o nich.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.