Klasyczny Ford Mustang z klocków Lego

02.09.2016 09:38
Klasyczny Ford Mustang z klocków Lego Fot. jalopnik.com

Legoland Florida Resort z okazji obchodów 40. rocznicy Mustang Club of America odbywającej się na torze Indianapolis Motor Speedway, przygotował wyjątkowy projekt ikony amerykańskiej motoryzacji.

Bohaterem tej imprezy ma być Ford Mustang stworzony z tysięcy klocków Lego. Z daleka wygląda jakby to był prawdziwy egzemplarz. Przyglądając mu się z bliska można z kolei odnieść wrażenie, że znajdujemy się w alternatywnej rzeczywistości, w której dominują tzw. piksele. Trzeba twórcom tego projektu przyznać, że auto zostało dopracowane z pieczołowitą dokładnością, której nie powstydziliby się nawet najlepsi chirurdzy. Jednak pod tą konstrukcją kryje się coś więcej.

Otóż, Legoland Florida Resort nie korzystał wyłącznie z klocków Lego. Pod nadwoziem tego oryginalnego Mustanga znajdziemy aluminiowe podwozie, co jednak nie oznacza, że ten projekt można uznać za coś więcej niż model do ekspozycji. Jego masa własna wynosi około 775 kilogramów, przy czym 435 kilogramów to same klocki Lego.

Imponuje przede wszystkim stopień dopracowania wszelkich detali. Nie dość, że zachowane zostały odpowiednie proporcje w skali 1:1, to jeszcze nie brakuje jakiegokolwiek, nawet najmniejszego, emblematu znanego z oryginału. Ba, zadbano o działanie przednich i tylnych świateł.

mustang2 Fot. foto: jalopnik.com

Swojej dumy nie kryła Chloe Boehm, osoba odpowiedzialna za dział PR w Legoland Florida Resort:

Mamy zaszczyt zaprezentować Wam naszą wizję amerykańskiego klasyka podczas 40-lecia Mustang Club of America. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie lepszego miejsca, w którym moglibyśmy zaprezentować ten pojazd.

Od początku projekt wspierał Southern Ford Dealers. Mustang zbudowany z klocków Lego powstał z myślą o przyciągnięciu na imprezę pasjonatów motoryzacji w każdym wieku. Własnoręcznie złożył go zespół weteranów Master Model Builders. Za inspirację posłużył pierwszy wyprodukowany model Mustanga, który wyjechał z fabryki 17 kwietnia 1964 roku.

Jeff Mays – prezydent Mustang Club of America – bardzo entuzjastycznie podszedł do projektu:

To dla nas zaszczyt współpracować z Legoland Florida Resort przy Mustangu 1964. Zarówno ten model jak i zabawki Lego to amerykańskie klasyki, przyciągające entuzjastów w każdym wieku. Nie możemy doczekać się weekendu pełnego emocji, podczas którego Mustang zostanie pokazany szerokiej publiczności na 40-leciu Mustang Club of America.

Stworzony z Lego Ford Mustang pojawi się w Indianapolis Motor Speedway już w piątek, 2 września 2016 roku. Podczas tego wydarzenia zostanie podjęta próba pobicia światowego rekordu w najdłuższej paradzie Mustangów. Następnie, pojazd ruszy w podróż po Ameryce i zatrzyma się w paru miejscach, nim na stałe zagości w Legoland Florida Resort.

Jak Wam się podoba ten wyjątkowy Mustang?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.