Pogoda
23.03.2016 19:05

Klawiatura z dotykową spacją

Największy przycisk na klawiaturze stał się bardziej przydatny - dzięki wbudowaniu w spację obsługi dotyku użytkownik może uruchamiać makra, przewijać strony i regulować powiększenie bez odrywania rąk od przycisków.

Klawiatura z dotykową spacją
foto: kadr z wideo

Poseidon Z Touch to dzieło należącej do ThermalTake marki Tt eSPORTS, specjalizującej się w urządzeniach dla graczy. Zaprezentowana klawiatura jest propozycją kierowaną do tej właśnie grupy docelowej.

SmartBar – tak nazwano dotykowy klawisz spacji – może służyć jako gładzik, wspomagając przeglądanie stron internetowych. Oprócz opcji kontrolowania przewijania strony możliwe jest także wywołanie menu kontekstowego.

Drugim zastosowaniem nowych funkcji jest uruchamianie makr. Projektanci wyznaczyli 5 stref, po dotknięciu których uruchomiona zostanie wskazana w ustawieniach akcja. Umiejscowienie wywołania makr pod kciukami, które i tak znajdują się zazwyczaj w bezpośredniej bliskości klawisza spacji, może dać ułamek sekundy przewagi nad przeciwnikiem sięgającym do klawiszy funkcyjnych lub do dedykowanych przycisków.

Poseidon Z Touch wyposażona jest w specjalny przycisk, podmieniający na żądanie funkcje klawisza Windows na Crtl. Ma to zapobiegać opóźnieniom spowodowanym przez przypadkowe wciśnięcie przycisku funkcyjnego podczas rozgrywki.

Klawiatura podświetlana jest na niebiesko – można ustawić 7 poziomów jasności. Klawisze są oczywiście mechaniczne, dając lepsze wyczucie chwili naciśnięcia i obiecując długie bezproblemowe działanie (szacowane na 50 mln użyć), co poparte jest zapowiedzią objęcia Poseidona gwarancją przez okres 5 lat.

Przydatną dla graczy funkcją jest także dokładne rozpoznawanie naciśniętych klawiszy bez względu na to, ile ich jest akurat używanych. Dzięki temu nie wystąpi efekt zablokowania przycisków. Myślicie, że ta klawiatura sprawdzi się jako alternatywa dla obecnych na rynku klawiatur dla graczy?

Jaka jest cena klawiatury Poseidon Z Touch?

Klawiatura Poseidon Z Touch została wyceniona na 110 dolarów. Urządzenie waży niecały kilogram.

Jakie makra przypisalibyście do dotykowej spacji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Technologia