Pogoda
15.06.2016 15:53

Klienci skarżą się na jakość meczy EURO 2016 na ipla.tv

Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć mecze EURO 2016 wykupując pakiet w serwisie ipla czują się oszukani – zamiast spotkań oglądają ekran z informacją o buforowaniu. Dostawca usługi przeżywa oblężenie niezadowolonych klientów, szykuje się także pozew zbiorowy.

Klienci skarżą się na jakość meczy EURO 2016 na ipla.tv
foto: materiały prasowe

Komentarze na facebookowym profilu ipli są w zasadzie monotematyczne – rozsierdzeni kibice żądają zwrotu pieniędzy ze względu na brak możliwości oglądania spotkań. Niezależnie od przepustowości łącza, którym dysponują, obraz przesyłany przez serwis z wideo na żądanie nie odtwarza się płynnie. Problemy są także z synchronizacją dźwięku.

Ipla kusiła kibiców perspektywą oglądania wszystkich 51 meczy turnieju finałowego Mistrzostw Europy w piłce nożnej w jakości HD – dostawca obiecywał także możliwość powrotu do już rozegranych meczy. Za usługę – reklamowaną jako jedyny legalny sposób na obejrzenie meczów w internecie – pobierano opłatę w wysokości 99 zł.

Zamiast płynnej relacji z EURO 2016 użytkownicy dostali jednak pokaz slajdów. Nagraniami pokazującymi problemy dzielą się użytkownicy skupieni na profilu nawołującym do wszczęcia pozwu zbiorowego przeciw ipli.

Zgromadzone w ten sposób filmy i zdjęcia mają stanowić materiał dowodowy podczas postępowania przed sądem.

Użytkownicy raportowali także przypadki, gdy odtwarzacz uruchamiał podczas oglądania meczów reklamy – sprzedawany pakiet miał być ich pozbawiony.

Sprawa trafiła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – w ciągu kilku dni od rozpoczęcia finałów EURO 2016 skargi na otrzymanie produktu niezgodnego z opisem złożyło kilkudziesięciu klientów. Wskazywano także na niemożność wykorzystania zakupionej usługi ze względu na problemy po stronie dostawcy.

UOKiK może obłożyć przedsiębiorstwo niewypełniające podjętych wobec klienta zobowiązań karą nawet 10% rocznych przychodów.

A Wy jak oglądacie mecze na EURO 2016?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet