Klocuch doczekał się wystawy. Kiedy odbędzie się retrospektywa Moje jest wygranko?

Sergiusz Kurczuk
14.08.2018 14:28
Klocuch doczekał się wystawy. Kiedy odbędzie się retrospektywa Moje jest wygranko? Fot. Klocuch/YouTube

Klocuch - najbardziej tajemniczy youtuber wszech czasów został doceniony przez osoby na co dzień zajmujące się sztuką. Niedługo odbędzie się wystawa zatytułowana Klocuch | Moje jest wygranko. 

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się polskim YouTube, na pewno słyszał o Klocuchu - wiecznie 12-letnim miłośniku gier komputerowych, który od lat nie zdradza swojej tożsamości, zmyślnie wprowadza w błąd osoby starające się ją odkryć oraz w bezpretensjonalny sposób, za pomocą dość specyficznego poczucia humoru, pokazuje użytkownikom serwisu prawdę o nich samych. Jego praca została w końcu dostrzeżona i niedługo twórczość Klocucha pojawi się w galerii sztuki. 

Klocuch | Moje jest wygranko - kiedy i gdzie odbędzie się wystawa?

Organizatorami i kuratorami retrospektywy Klocucha są Piotr Policht oraz Bartosz Zaskórski. Policht i Zaskórski to polscy artyści, którzy zauważyli w twórczości Klocucha coś więcej niż tylko internetowe śmieszkowanie. Postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami z miłośnikami youtubera podczas wystawy w warszawskiej galerii Komputer.

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie zrzeszające chętnych na wzięcie udział w niecodziennym przedsięwzięciu. Na stronie wydarzenia znalazł się oczywiście opis. 

Moje jest wygranko inaugurować będzie działalność Galerii Komputer założonej przez Łukasza Radzisza i Szymona Kaniewskiego, przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Na retrospektywnej wystawie Klocucha, kuratorowanej przez Bartosza Zaskórskiego i Piotra Polichta, znajdzie się przełożony na formę wystawienniczą przekrojowy wybór prac z całej internetowej kariery artysty, wyłuskujący najważniejsze wątki i cechy jego twórczości. Wśród nich zaprezentowana zostanie premierowa praca pod tytułem „moje życie”. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z tekstami Gabrieli Korwin-Piotrowskiej, Jonasza Kazimierza Zańki, Aleksandry Goral i Janka Owczarka.

Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Klocucha! Wernisaż odbędzie się 1 września 2018 roku o godzinie 17:00 w galerii Komputer przy ulicy ul. Ząbkowskiej 5 w Warszawie. Prace Klocucha będzie można oglądać do 21 września. Wstęp bezpłatny. 

Czy wystawa spowoduje, że Klocuch zostanie szanowanym polskim artystą i opuści internetowy światek, by zwojować cały glob? O tym przekonamy się wkrótce. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.