Pogoda
18.12.2018 11:29

Kłusownik jeleni został skazany na wielokrotne oglądanie filmu "Bambi"

David Berry Jr. z Missouri, który polował na jelenie, został skazany na rok pozbawienia wolności i... wielokrotne oglądanie filmu Disneya Bambi. Wszystko, by zrozumiał swój haniebny czyn.

Bambi
foto: kadr z filmu Bambi

"Bambi" to jeden z klasycznych filmów studia Walta Disneya. Wzruszająca historia o osieroconym jelonku zadebiutowała w 1942 roku, ale wciąż ma wielu widzów, którzy mimo, że znają już fabułę animacji na pamięć, wciąż przeżywają przygody Bambiego na nowo. Niedługo do ich grona dołączy pewien kłusownik z Missouri, który dostał dość nietypową karę od sędziego.

"Bambi" - seans animacji Disneya jako kara za kłusownictwo

Jak podaje serwis Washington Post, mężczyzna znany jako David Berry Jr. to kłusownik, który ma na swoim sumieniu nie jeden nielegalny odstrzał jeleni. W końcu został ujęty przez funkcjonariuszy prawa i trafił przed sąd. Kiedy sędzia usłyszał, że mężczyzna jest odpowiedzialny zabicie setek jeleni, postanowił go skazać na rok pozbawienia wolności. To jednak niejedyna kara dla nielegalnego myśliwego. Mężczyzna musi raz w każdym miesiącu swojej odsiadki obejrzeć film "Bambi". Pierwszy seans ma się odbyć 23 grudnia 2018 roku. To jednak nie wszystkie zarzuty postawione kłusownikowi. Przestępca dostał dodatkowe 120 dni w więzieniu za naruszenie zakazu używania broni palnej, co oznacza, że będzie musiał zaliczyć 4 dodatkowe seanse animowanych przygód jelonka.

David Berry Jr.

Policja oraz biura federalne USA i Kanady, polowały na Davida Berry'ego Jr., jego ojca Davida Berry'ego Sr. i Jerry'ego Berry'ego od kilku lat. Funkcjonariusze uważają, że przestępcy należą do kłusowników, którzy mają na swoim koncie najwięcej nielegalnych polowań na jelenie w historii Missouri. Trójka nie tylko łamała prawo, ale słynęła z okrucieństwa. Po zabiciu jelenia odżynano jego głowę, a ciało pozostawiano w lesie. Nie wiadomo, ile zwierząt zabili, ale ich ofiary liczone są w setkach. Sprawę "seryjnych kłusowników" skomentował oficer Randy Doman.

"

Zabieranie samych głów jest ich wersją zdobywania trofeum, a zostawianie truchła to tylko jego uzupełnienie. Są przypadki, w których kłusownicy polują, by zdobyć poroża dla zysku, ale tej zgrai chodziło bardziej o dreszczyk samego zabijania.  "

W śledztwo byli zaangażowanie funkcjonariusze z Missouri, Kansas, Nebraski i Kanady. Sprawców ujęto dzięki anonimowemu telefonowi.

Czy "Bambi" może zmienić kłusownika w miłośnika zwierząt?

Trójka Berrych nie wykonywała brudnej roboty samotnie. Do kłusowniczej grupy należało łącznie czternastu myśliwych. Wszyscy aresztowani dostali dożywotni zakaz myślistwa.  Jednak karę oglądania "Bambiego" otrzymał jedynie młodszy David Berry. Nie wiadomo, co zadecydowało o tak nietypowym wyroku sądu. Czy po 16 miesiącach spędzonych w celi i na oglądaniu filmu Disneya kłusownik przejdzie nagłą metamorfozę w miłośnika zwierząt? Miejmy nadzieję, że tak.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Disney