Kobiecym samochodem roku 2016 został...

22.11.2016 11:21
Kobiecym samochodem roku 2016 został... Fot. materiały prasowe

Brytyjska motoryzacja ma kolejne powody do świętowania. Właśnie do jednego z modeli produkowanych na wyspach przylgnął tytuł „Kobiecego Samochodu Roku 2016”.

Mowa o Jaguarze F-Pace. Nie ma wątpliwości co do tego, że ten szlachetnie „urodzony” samochód ma dużo asów w rękawie. Został już wcześniej doceniony za bardzo dobre właściwości jezdne, mocne silniki, przestronne wnętrze oraz praktyczność. Do tego wszystkiego trzeba dopisać jeszcze jeden atut – wygląd. Auto nie tylko zgarnęło tytuł „Kobiecego Samochodu Roku 2016”, ale także nagrodę wśród SUV-ów i crossoverów w tym plebiscycie.

f-pace2 Fot. foto: materiały prasowe

Swojego zadowolenia nie kryło przedstawicielstwo brytyjskiej marki z Fioną Pargeter na czele, pełniącą funkcję szefa działu PR w firmie Jaguar Land Rover:

Przyznany tytuł Kobiecego Samochodu Roku 2016 oraz najlepszego auta wśród SUV-ów i crossoverów jest kolejnym wspaniałym osiągnięciem tego modelu. F-Pace to połączenie pięknego designu, świetnych właściwości jezdnych oraz codziennej użytkowości, dzięki której jazda tym autem jest wyjątkowa na tle konkurentów i sprawia, że coraz więcej nowych klientów na całym świecie odwiedza salony Jaguara.

Pierwszy w historii SUV brytyjskiej marki został zaprojektowany i skonstruowany tak, by być zwinnym i wyrafinowanym samochodem. Firma JLR postawiła na sportowe właściwości jezdne. Auto oparto na bardzo lekkiej i sztywnej platformie, wykonanej w 80% z aluminium. W celu dodatkowej redukcji masy wykorzystano specjalne komponenty do produkcji tylnej klapy i belki. Jednocześnie inżynierowie zdołali wygospodarować przestronne wnętrze, w którym wygodnie może podróżować do 5 dorosłych osób. Bagażnik pomieści 650 litrów przestrzeni.

f-pace3 Fot. foto: materiały prasowe

Producent dopracował również napęd na obie osie oparty na Intelligent Driveline Dynamics, zarządzający sprzęgłem centralnym, tylnym mechanizmem różnicowym i systemem stabilizacji toru jazdy (ESC). Innowacyjne rozwiązanie optymalizuje działanie całego układu, zapewniając wysokie pokłady przyczepności niezależnie od warunków panujących na drodze.

Jeden z członków zarządu Jaguara, Anna Gallagher, ujawniła motywy designerów Jaguara opracowujących ten model:

Jesteśmy bardzo dumni nagrody, ponieważ to właśnie z myślą o kobietach zaprojektowaliśmy F-Pace’a. Z opinii klientów oraz zebranych przez nas danych wynika, że udało nam się stworzyć auto wyróżniające się na tle konkurentów, które przez szerokie grono odbiorców uznawane jest za atrakcyjne. Nasz zespół ciężko pracował nad tym, by nasz SUV przypadł do gustu obu płciom, zapewniając połączenie osiągów, designu i praktyczności.

Jury złożone z 14 osób pochodzących z 14 krajów nominowało do tej nagrody aż 294 samochodów. Zwycięski F-Pace oferowany jest również na polskim rynku i kosztuje od 199 900 zł.

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.