Kobieta chciała się poczuć jak bohaterka "Nie otwieraj oczu". Spowodowała wypadek samochodowy

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 10:35
Kobieta chciała się poczuć jak bohaterka "Nie otwieraj oczu". Spowodowała wypadek samochodowy Fot. kadr z filmu Bird Box

Film Netflix "Nie otwieraj oczu" spowodował, że powstała kolejna internetowa moda - Bird Box Challenge. Jedna z fanek produkcji postanowiła wziąć udział w wyzwaniu, co zakończyło się wypadkiem samochodowym.

Horror "Nie otwieraj oczu" cieszy się tak dużą popularnością, że jego widzowie postanowili poczuć się jak bohaterowie produkcji. Historia z Sandrą Bullock w roli głównej opowiada o mrocznej wizji świata, w której należy żyć po omacku, by nie narazić się na przerażające halucynacje, doprowadzające do samobójstwa. Fani "Nie otwieraj oczu" powołali do życia tak zwany Bird Box Challenge - internetowe wyzwanie, które tym razem zakończyło się dość nieprzyjemnie. Jedna z uczestniczek zabawy doprowadziła do wypadku samochodowego.

"Nie otwieraj oczu" - Bird Box Challenge powodem wypadku

O nowym challenge'u pisaliśmy na początku stycznia 2019 roku. Zjawisko opiera się na zasymulowaniu sytuacji głównych bohaterów "Nie otwieraj oczu". Zadanie polega na wykonywaniu rozmaitych codziennych czynności ze szczelnie zawiązaną opaską na oczach. Netflix postanowił ostrzec swoich abonentów, przed ewentualnymi skutkami wyzwania, ale najwidoczniej do wszystkich nie dotarło, lub nie każdy się nim przejął.

W jednym z fragmentów "Nie otwieraj oczu", widzimy, jak główna bohaterka prowadzi samochód z zawiązanymi oczami, a do nawigacji wykorzystuje GPS, który mówi jej, jak się poruszać po drodze. 17-lenita mieszkanka stanu Utah, postanowiła sprawdzić, jak tego typu wyczyn, wygląda w prawdziwym świecie. Chociaż łatwo sobie wyobrazić, jak może skończyć się tego typu zabawa, dziewczyna chciała się upewnić, czy odtworzy przejażdżkę protagonistki. Efekty jej "eksperymentu" zaprezentowali policjanci z miasta Layton, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia.

Bird Box Challenge podczas prowadzenia samochodu... z przewidywalnym skutkiem. Wydarzyło się to w poniedziałek [7 stycznia 2019 - przyp. red.], kiedy osoba kierująca pojazdem zakryła sobie oczy, jadąc po Layton Parkway. Na szczęście skończyło się bez żadnych urazów.

17-latce nic się nie stało, ale jej samochód jest w dość opłakanym stanie. Policja nie podała personaliów kobiety, a nie nie zdradziła szczegółów wypadku. Wiadomo, że jedno z aut wjechało w inny pojazd. Kierująca, która zasłoniła sobie oczy kapeluszem, brała udział w challenge'u wraz z koleżanką. Lokalna policja ostrzega mieszkańców, by nie powtarzać pomysłu 17-latki.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.