Pogoda
28.07.2020 13:09

Kobieta opalała się na plaży, przejechał po niej samochód

Nad zalewem Słup w powiecie jaworskim doszło do bardzo groźnego wypadku. Po kobiecie, która opalała się na plaży, przejechał samochód.

Plaża nad zalewem
foto: LUKASZ SOLSKI/East News/Zdjęcie poglądowe

Upalna pogoda zachęca do odpoczynku nad wodą. Jednak decydując się na plażowanie należy szczególnie pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Jak się okazuje czujność to cecha na wagę złota nie tylko z powodu pandemii, czy odpowiedzialnego korzystania z kąpielisk i plaż. Posiadanie oczu dookoła głowy przydaje się nawet wtedy, gdy otaczające nas warunki wydają się bezpieczne. 

Po kobiecie na plaży przejechał samochód

W niedzielę nad zalewem Słup w powiecie jaworskim doszło do nieszczęśliwego i bardzo poważnego wypadku. Zaparkowany blisko plaży Ford Focus stoczył się ze wzniesienia prosto do wody. Niestety pojazd pozbawiony kontroli kierowcy przejechał po drodze po leżącej na piasku kobiecie.

kobiea wychodząca z samochodu po wypadku
kobiea wychodząca z samochodu po wypadku
Przeczytaj także Pijana 40-latka spowodowała kolizję. Uciekła z auta zapominając, że wiozła dwójkę małych dzieci

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe wezwane przez świadków. Kobieta trafiła do szpitala w Legnicy z licznymi obrażeniami ciała. W placówce przeszła operację. Jak cytuje asp. szt. Ewę Kluczyńską, oficer prasową jaworskiej policji Gazeta Wrocławska:

"

Samochód należał do rodziny wypoczywającej nad wodą. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. "

Jak udało się ustalić, do nieszczęścia mogło dojść przez niewinną z pozoru zabawę dziecka, które najprawdopodobniej przez przypadek zwolniło dźwignię biegu.

taniec młodej pary
taniec młodej pary
Przeczytaj także Policja będzie kontrolować wesela. Kary za koronawirusa