Kobra ugryzła go w toalecie. Mężczyzna musiał się poddać rekonstrukcji penisa

08.11.2021 09:16
Kobra ugryzła go w toalecie. Mężczyzna musiał się poddać rekonstrukcji penisa Fot. Shutterstock

47-letni Holender został dotkliwie pogryziony podczas wizyty w toalecie. Kobra zaatakowała jego prącie. Konieczny był przeszczep tkanek

Podczas wycieczki po rezerwacie przyrody w Afryce, pewien turysta poszedł skorzystać z toalety. Tam trafił na bardzo jadowitą kobrę, która ugryzła go w prącie. Wąż ukrywał się w toalecie i zaatakował swoją ofiarę w najmniej spodziewanym momencie.

Kobra ugryzła go w toalecie

Zaalarmowana pomoc medyczna dostała do ofiary pogryzienia dopiero po trzech godzinach. Najbliższy szpital znajdował się bowiem w odległości 350 km.

Polecamy

W chwili przyjęcia do szpitala jego penis i moszna były spuchnięte, ciemnofioletowe i niezwykle bolesne dla pacjenta. Lekarze zdiagnozowali martwicę moszny i podali mężczyźnie wiele dawek surowicy i antybiotyków o szerokim spektrum działania.

- poinformowali cytowani przez Polsatnews.pl medycy.

47-latek otrzymał niezbędną pomoc medyczną w RPA, jednak w jego przyrodzeniu zaczęła się rozwijać silna martwica i należało amputować sporą część skóry. Dziewięć dni później chory trafił do Holandii, gdzie dokonano przeszczepu tkanek.

Jak się okazało, lekarze wydali specjalne oświadczenie, w którym stwierdzili, że był to pierwszy przypadek wystąpienia martwicy prącia spowodowany ugryzieniem przez kobrę. Eksperci, zgłosili to zdarzenie do Raportu Przypadku Urologii.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.