Pogoda
22.06.2017 12:15

Kodak wprowadza do Polski nowy sprzęt

Legendarna fotograficzna marka wraca na Polski rynek z nowymi produktami – trudno jednak będzie robić nimi dobre zdjęcia.

Kodak wprowadza do Polski nowy sprzęt
foto: materiały prasowe

Kodak zdecydował się bowiem na wejście na polski rynek z tabletami – ich konstrukcja to efekt współpracy amerykańskiej marki z francuskim Archosem.

Dostępne są dwa modele, różniące się rozmiarami ekranu – tańczy z tabletów, wyceniony na 399 zł, ma wyświetlacz o przekątnej 7 cali. Kosztująca 599 zł konstrukcja jest większa – ma ekran 10,1 cala.

Rozdzielczość wyświetlanego ekranu wynosi odpowiednio 1024x600 i 1280x800 punktów. Oba tablety wyposażone są w czterordzeniowy procesor Mediatek o zegarze 1,3 GHz, oba sprzęty maja 1 GB pamięci RAM.

Taka konfiguracja powinna pozwolić na w miarę komfortowe uruchamianie gier i programów, momentami będzie jednak widoczne spowolnienie działania (na przykład w wymagających grach lub podczas przełączania się między uruchomionymi aplikacjami).

QUIZ: kultowe telefony komórkowe
QUIZ: kultowe telefony komórkowe
Przeczytaj także QUIZ: kultowe telefony komórkowe

Tablety Kodaka pracują pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Zostały wyposażone we wbudowany modem 3G – nie obsługuje on LTE, lecz HSDPA+ dla pobierania danych (maksymalna przepustowość to 21 Mbps) i HSUPA dla wysyłania (maks. 5,76 Mbps).

Kodak nie zdecydował się na nawiązanie do swoich fotograficznych tradycji – w obu modelach tabletu zastosowano aparat główny o matrycy 8 Mpix oraz kamerkę do selfie robiącą zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix.

Historyczne konotacje widać za to w dostępnych kolorach obudowy – tablety można kupić od końca czerwca 2017 roku w klasycznej czerni bądź jaskrawej żółci. Producent przygotował także nawiązującą do fotografii tapetę.

Kodak jest kolejną marką, która chce wrócić na rynek z nowym sprzętem. Po długim oczekiwaniu w Polsce pojawiły się smartfony Nokii pracujące pod kontrolą Androida, Atari zaś przyznało, że pracuje nad nową konsolą – i to podobno od lat.

Robiliście zdjęcia korzystając z produktów Kodaka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile