Pogoda
10.03.2020 13:26

Kokaina NIE JEST lekarstwem na koronawirusa. Francja dementuje fake newsa

Wszystko, co może pomóc w zabezpieczeniu się przed koronawirusem SARS-CoV-2 wyprzedaje się na pniu mimo zauważalnego wzrostu cen. Panikę w celach marketingowych postanowili wykorzystać handlarze narkotyków, którzy rozpuścili pogłoskę, że kokaina jest lekarstwem na COVID-19.

kokaina
foto: EAST NEWS

Nie ma pewności, kto rozpoczął tę akcję dezinformacji, jednak drogą elementarnej dedukcji, koncentrując się na osobach które mogły na tym najwięcej skorzystać, odpowiedź wydaje się być oczywista: dilerzy. Ewentualnie internetowe trolle, które zrobiły to dla czystej przyjemności patrzenia, jak świat płonie.

W mediach społecznościowych zaczęły szybko zdobywać ogromną popularność grafiki mające przedstawiać pasek informacyjny z programu telewizyjnego, głoszący odkrycie że kokaina jest lekarstwem na koronawirusa.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Wszystkie imprezy masowe w Polsce odwołane. Jest oficjalna decyzja premiera Morawieckiego

Wiadomość była z chęcią podchwytywana, lajkowana i udostępniania. Mogło to wprowadzić w błąd osoby zdesperowane, mogące naprawdę szukać leku na COVID-19, obawiając się o swoje życie.

Francja oficjalnie na Twitterze: kokaina nie jest lekarstwem na COVID-19

Popularność fałszywej wiadomości przyjęła takie rozmiary, że do interwencji poczuł się zobligowany francuski rząd. W alarmistycznym tweecie można wyczytać, że kokaina nie jest lekarstwem, tylko mocno uzależniającym narkotykiem.

Na COVID-19 nie ma obecnie leku, prace nad nim dopiero trwają. Chorzy, u których koronawirus SARS-CoV-2 wywołał stan ciężki, muszą polegać na układzie odpornościowym swojego organizmu, wspomaganym przez podawanie czystego tlenu.

Najlepszym sposobem na zapobieganie zachorowaniu na COVID-19 jest stosowanie się do 5 prostych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić?

Stosujecie środki ostrożności przed zarażeniem się COVID-19?

Tagi: Newsy koronawirus