Kokaina NIE JEST lekarstwem na koronawirusa. Francja dementuje fake newsa

10.03.2020 13:26
Kokaina NIE JEST lekarstwem na koronawirusa. Francja dementuje fake newsa Fot. EAST NEWS

Wszystko, co może pomóc w zabezpieczeniu się przed koronawirusem SARS-CoV-2 wyprzedaje się na pniu mimo zauważalnego wzrostu cen. Panikę w celach marketingowych postanowili wykorzystać handlarze narkotyków, którzy rozpuścili pogłoskę, że kokaina jest lekarstwem na COVID-19.

Nie ma pewności, kto rozpoczął tę akcję dezinformacji, jednak drogą elementarnej dedukcji, koncentrując się na osobach które mogły na tym najwięcej skorzystać, odpowiedź wydaje się być oczywista: dilerzy. Ewentualnie internetowe trolle, które zrobiły to dla czystej przyjemności patrzenia, jak świat płonie.

W mediach społecznościowych zaczęły szybko zdobywać ogromną popularność grafiki mające przedstawiać pasek informacyjny z programu telewizyjnego, głoszący odkrycie że kokaina jest lekarstwem na koronawirusa.

Przeczytaj także

Wiadomość była z chęcią podchwytywana, lajkowana i udostępniania. Mogło to wprowadzić w błąd osoby zdesperowane, mogące naprawdę szukać leku na COVID-19, obawiając się o swoje życie.

Francja oficjalnie na Twitterze: kokaina nie jest lekarstwem na COVID-19

Popularność fałszywej wiadomości przyjęła takie rozmiary, że do interwencji poczuł się zobligowany francuski rząd. W alarmistycznym tweecie można wyczytać, że kokaina nie jest lekarstwem, tylko mocno uzależniającym narkotykiem.

Na COVID-19 nie ma obecnie leku, prace nad nim dopiero trwają. Chorzy, u których koronawirus SARS-CoV-2 wywołał stan ciężki, muszą polegać na układzie odpornościowym swojego organizmu, wspomaganym przez podawanie czystego tlenu.

Najlepszym sposobem na zapobieganie zachorowaniu na COVID-19 jest stosowanie się do 5 prostych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić?

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.